Liga portugalska - 19. kolejka Segundy Liga: FC Penafiel - Casa Pia AC 1-1 (1-1)

1 lutego na Estádio Municipal 25 de Abril odbył się mecz 19. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Penafielu i Casy Pia AC. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 353 widzów.

19. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-02-01 18:15 | Stadion: Estádio Municipal 25 de Abril | Widzów: 353 | Arbiter: José Rodrigues
FC Penafiel
Casa Pia AC
1
1
João Paulo 20'
Y. Serdiuk 32'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Penafielu wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 20. minucie kartkę dostał Rodrigo Dantas z Casy Pia AC.

W tym czasie zawodnicy Penafielu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W tej samej minucie João Paulo dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Piłkarze Casy Pia AC odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Yevhenii Serdiuk.

W 39. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Caia Marcela z Casy Pia AC, a w 41. minucie Paula Henriquego z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 61. minucie Yevhenii Serdiuk został zastąpiony przez Damiena Furtado. Między 65. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Casy Pia AC doszło do zmiany. Savio wszedł za Mateusa Fonsecę. Po chwili trener Penafielu postanowił wzmocnić linię napadu i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Gleisona. Na boisko wszedł Márcio Machado, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 85. minucie Romeu Ribeiro został zmieniony przez Kalikę, co miało wzmocnić jedenastkę Penafielu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Rosę na Joela Monteira.

W doliczonej trzeciej minucie starcia arbiter pokazał kartkę Rafaelowi Mirandzie, zawodnikowi gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Rafael van der Laan Teixeira Miranda90′
65′ Felipe Francisco Macedo
Tiago André Araújo Rodrigues
 20′ João Paulo Pereira Gomes
Kelechi John Christian
79′ Pedro Jorge Pires Fernandes Lemos
Caio Marcelo Pinheiro da Silva39′
41′ Paulo Henrique Rodrigues Cabral
David João Varela Rosa88′
Abilio Rafael Barbosa de Sousa
Rodrigo Dantas20′
85′ Romeu Oliveira Ribeiro
Martim Malheiro Fabião Maia
Alan Eduardo Schons
Mateus Borges da Fonseca74′
Jorge da Costa Pires
Wilson Kenidy Correia Silva
67′ 82′ Gleison Wilson Da Silva Moreira
Joel Filipe Sousa Monteiro88′
85′ Carlos Filipe Teixeira Moreira
Luís Filipe Gomes Almeida
Alfredo Francisco Martins
Sávio Roberto Juliao Figueiredo74′
82′ Márcio Alexandre Santos Machado
Tharcysio Henrique da Silva

Damien Furtado61′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Casy Pia AC pokazał trzy.

Drużyna Penafielu w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.