Liga portugalska - 19. kolejka Segundy Liga: CD Nacional Funchal - Leixoes SC 1-0 (1-0)

W pojedynku 19. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 2 lutego, zespół Nacionalu Funchal wygrał z Leixoes 1-0 (1-0). Mecz na Estádio da Madeira obejrzało 1 741 widzów.

19. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-02-02 12:15 | Stadion: Estádio da Madeira | Widzów: 1741 | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
CD Nacional Funchal
Leixoes SC
1
0
K. Gorré 35'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Nacionalu Funchal wygrał aż sześć razy, zremisował cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie João Pedro zastąpił Pedro Monteira.

Po pół godzinie gry arbiter pokazał żółtą kartkę Brunonowi Monteirowi z Leixoes.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nacionalu Funchal w 35. minucie spotkania, gdy Kenji Gorré strzelił pierwszego gola. W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Amine Oudrhiri z Leixoes, a w 44. minucie Leonela Mosevicha z drużyny przeciwnej.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Bruno Monteiro z drużyny Leixoes i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 30. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nacionalu Funchal.

W 52. minucie żółtą kartką został ukarany Julio, piłkarz gospodarzy. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Leixoes doszło do zmiany. Pana wszedł za Avtandila Ebralidzego.

Chwilę później trener Nacionalu Funchal postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego José Riascosa. Na boisko wszedł Bryan Rochez, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 67. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

João Pedro Azevedo Silva17′
52′ Júlio César de Freitas Filho
Miguel Ângelo Marques Granja67′
44′ Leonel Mosevich
Pedro Manuel Mota Pinto
76′ Anthony Alexis Sosa Martínez
Derick Theodoro Santos Poloni
 35′ Kenji Gorré
Bruno André Freitas Monteiro30′ 45′
73′ Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
Amine Oudrhiri Idrissi37′
80′ Micael Ruben
André Filipe Claro de Jesus
78′ João Pedro Gomes Camacho
Avtandil Ebralidze60′
Nuno Miguel Oliveira Borges
Jeferson Fernandes Macedo45′
65′ José Brayan Riascos Valencia
Valdemar António Almeida60′
80′ Marcelo de Freitas Costa
Bruno Manuel Araújo Braga
78′ Malick Evouna
Gonçalo Baptista Franco
65′ Bryan Giovanni Róchez Mejia
João Pedro Salazar da Graça45′ 89′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Leixoes, a piłkarzom gospodarzy pokazał cztery żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.