Liga portugalska - 19. kolejka Segundy Liga: CD Feirense - CD Cova Piedade 2-1 (2-1)

2 lutego na Estádio Marcolino de Castro w Santa Marii da Feirze odbył się mecz 19. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Feirense i CD Cova. Starcie zakończyło się zwycięstwem Feirense 2-1. Na stadionie zasiadło 2 181 widzów.

19. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-02-02 16:00 | Stadion: Estádio Marcolino de Castro | Widzów: 2181 | Arbiter: Iancu Vasilica
Edinho 11'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny CD Cova.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze CD Cova nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie bramkę zdobył Edinho. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CD Cova: Alhassane Sylli w 29. i Gustavowi Souzie w 33. minucie.

Piłkarze Feirense otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 40. minucie gola wyrównującego strzelił Pedro Henrique.

Niedługo po stracie bramki drużyna Feirense pokazała swoją wyższość. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Feliz Vaz. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

W 53. minucie sędzia przyznał kartkę Rucy z zespołu gospodarzy. W 56. minucie Francisco Varela został zastąpiony przez André Carvalhasa.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Feirense: Ricardowi w 62. i Brunonowi Ramiresowi w 74. minucie. W 62. minucie Paraiba został zmieniony przez Ençę Fati, a za Pedro Henriquego wszedł na boisko Camará, co miało wzmocnić jedenastkę Feirense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gustava Souzę na João Patrão. Trener CD Cova postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Boubakary'ego Diarrę i na pole gry wprowadził napastnika Kwamé N'Sora. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 83. minucie w jedenastce Feirense doszło do zmiany. João Amorim wszedł za Fábia Espinha.

Antonio Eduardo Furquim de Freitas Batista
53′ Rui Pedro Coimbra Chaves
Alex Kakuba
62′ Ricardo Jorge Ferreira Pinto da Silva
Genséric Kusunga
Guilherme Magro Pires Ramos
Alhassane Sylla29′
Tiago Manuel Oliveira Mesquita
Tiago Miguel Silva Vilela Lima Pereira
 40′ 70′ Pedro Henrique Alves de Almeida
Francisco Oliveira Alves Varela56′
Christian da Silva Fiel
Thabo Cele
83′ Fábio Ricardo Gomes Fonseca
Boubakary Diarra81′
74′ Bruno Edgar Silva Almeida
Victor Guilherme dos Santos Carvalho
 44′ Feliz Edgar Neto Vaz
Arnaldo Edi Lopes da Silva  11′
62′ Edson Rodrigues Farias
Gustavo Moura e Souza33′ 70′
Ricardo Benjamim Costa Silva
Iuri Gomes Miguel
José Ricardo Avelar Ribeiro
Junior Randal Oto'o Zue
83′ João Carlos Nogueira Amorim
Yan Victor Silva Paixão
Tiago Manuel Soares Cavadas
João Filipe Couto Patrão70′
Vítor Emanuel Cruz da Silva
Femi Emmanuel Balogun
70′ Abel Issa Camara
André Filipe da Silva Carvalhas56′
62′ Ença Fati
Kwamé N'Sor81′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom CD Cova pokazał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.