Liga portugalska - 19. kolejka Segundy Liga: Académica de Coimbra - Academico de Viseu FC 2-0 (1-0)

W spotkaniu 19. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 30 stycznia, zespół Académiki zwyciężył z Viseu FC 2-0 (1-0). Mecz na Estádio EFAPEL w Coimbrze obejrzało 2 446 widzów.

Traquina 78'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków drużyna Académiki wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Académiki w 26. minucie spotkania, gdy Leandro Silva strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Picy z Viseu FC. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Académiki.

W 55. minucie arbiter ukarał kartką João Oliveirę, zawodnika gości. W 62. minucie Filipe Chaby został zastąpiony przez Donalda Djousségo.

W 76. minucie w drużynie Académiki doszło do zmiany. Hwang Mun Ki wszedł za Mendesa.

Zespół Viseu FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku wynik na 2-0 podwyższył Traquina.

Po chwili trener Académiki postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Barnesa Oseia wszedł Sérgio Conceição, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Między 88. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

João Miguel Passos Manuel Pica45′
62′ Carlos Filipe Fonseca Chaby
Latyr Fall79′
Marcos Paulo Gelmini Gomes
Kelvin Monteiro Medina
76′ João Sabino Mendes Neto Saraiva
João Ribeiro Oliveira55′ 82′
 26′ Leandro Miguel Pereira da Silva
Anthony Charles Carter
87′ Barnes Osei
Bruno Filipe Lopes Correia82′
 78′ Joao Miguel Traquina
João Mário Nunes Fernandes88′
Daniel Grilo Azevedo
Ricardo José da Silva Fernandes
87′ 90′ Sérgio Emanuel Fernandes da Conceição
Lucas Silva dos Santos
Mauro Rafael Geral Cerqueira
Filipe Correia Soares
António Maria Gaioso Veiga Ribeiro
Johnatan Cardoso Dias82′
76′ Mun Ki Hwang
Luís Edgar Fernandes Abreu79′
Daniel Costa
Fernando Jose Almeida Ferreira82′
62′ Donald Dering Djoussé
Bruno Loureiro

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.