Liga portugalska - 19. kolejka Primeiry Liga: Vitória Setúbal FC - FC Porto 0-4 (0-2)

W meczu 19. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 1 lutego, zespół Setúbal FC przegrał wysoko z Porto 0-4 (0-2). Mecz na Estádio do Bonfim obejrzało 7 390 widzów.

19. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-02-01 19:00 | Stadion: Estádio do Bonfim | Widzów: 7390 | Arbiter: Manuel Mota
L. Díaz 90'

Drużyna Porto bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Wysiłki podejmowane przez drużynę Porto w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie Jesus Corona dał prowadzenie swojej jedenastce. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Zespół Setúbal FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy celnym strzałem popisał się Alex Telles. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Sergio Oliveira.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Carlinhosowi, zawodnikowi Setúbal FC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto w 48. minucie spotkania, gdy Tiquinho zdobył trzecią bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 59. minucie za Jesusa Coronę wszedł Romário Baró. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Porto: Wilsonowi Manafie w 62. i Sergiowi Oliveirze w 71. minucie. Między 62. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy Setúbal FC: Guedes, Zequinha, Braian Mansilla, na ich miejsce weszli: Khalid Hachadi, Leandro Vilela, Nuno Pinto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tiquinha, Aleksa Tellesa zajęli: Zé Luís, Vitor Ferreira.

Trzeba było trochę poczekać, aby Luis Díaz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania. Asystę przy bramce zanotował Otavinho.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

Alex Nicolao Telles  44′ 75′
45′ Carlos Vinícius Santos de Jesus
Otávio Edmilson da Silva Monteiro
Éber Henrique Ferreira de Bessa
Sergio Oliveira71′
José Vítor Moreira Semedo
Andrés Mateus Uribe Villa
62′ Hélder Tiago Pinto Moura Guedes
Jesus Corona  39′ 59′
70′ José Egas dos Santos Branco
Francisco das Chagas Soares dos Santos  48′ 68′
75′ Braian Ezequiel Mansilla
Mamadou Loum N'Diaye
75′ Nuno Miguel Sousa Pinto
Vítor Machado Ferreira75′
Leandro Cordeiro de Lima Silva Leandrinho
Romário Manuel Silva Baró59′
70′ Leandro Vilela Sales Teixeira
Moussa Marega
62′ Khalid Hachadi
José Luís Mendes Andrade68′

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Porto pokazał dwie.