Liga portugalska - 19. kolejka Primeiry Liga: Portimonense SC - CD Tondela 0-1 (0-1)

1 lutego na Estádio Municipal de Portimão w Portimão odbył się mecz 19. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Porimonense i CD Tondela. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CD Tondela 1-0. Starcie obejrzało 2 241 widzów.

19. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-02-01 16:30 | Stadion: Estádio Municipal de Portimão | Widzów: 2241 | Arbiter: João Pedro Pinheiro
Portimonense SC
CD Tondela
0
1
Philipe Sampaio 11'

Zespół Porimonense przed meczem zajmował 17. miejsce w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań zespół CD Tondela wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie po rozpoczęciu kartkę dostał Fahd Moufi, piłkarz gości.

Jedyną bramkę meczu zdobył Philipe Sampaio dla drużyny CD Tondela. Bramka padła w tej samej minucie. W 13. minucie kartkę otrzymał Henrique z jedenastki gospodarzy.

Chwilę później trener CD Tondela postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 17. minucie na plac gry wszedł Richard, a murawę opuścił Jhon Murillo. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Pité z CD Tondela. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CD Tondela.

Na drugą połowę jedenastka Porimonense wyszła w zmienionym składzie, za Henrique wszedł Jackson Martinez. Kibice Porimonense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andersona Oliveirę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Luquinha.

Drugą połowę jedenastka CD Tondela rozpoczęła w zmienionym składzie, za Filipe Ferreirę wszedł João Jaquité. W 56. minucie sędzia ukarał kartką Brunona Costę, zawodnika Porimonense. W 72. minucie Fernando Medeiros zastąpił Marlosa Morena.

W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jadsona z Porimonense, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Tomislava Štrkalja z drużyny przeciwnej. W 89. minucie w drużynie CD Tondela doszło do zmiany. Ricardo Alves wszedł za Pitégo. W drugiej połowie nie padły gole.

Filipe Ferreira46′
13′ 46′ Henrique Gelain Custodio
Fahd Moufi4′
Lucas Possignolo
Philipe Sampaio Azevedo  11′
84′ Jadson Cristiano Silva de Morais
Yohan Tavares
72′ Fernando Medeiros da Silva
João Pedro Almeida Machado
46′ Lucas Queiroz Canteiro
Jonathan Josué Rubio Toro
Dener Gomes Clemente
Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo45′ 89′
56′ Bruno Xavier Almeida Costa
João Carlos Silva Reis
46′ Anderson de Oliveira da Silva
João Lamine Jaquité46′
Ze Gomes
Richard Alexandre Birkheun Rodrigues17′
46′ Jackson Martinez
António Manuel Pereira Xavier
72′ Marlos Moreno Durán
Rúben Miguel Valente Fonseca

Przewaga jedenastki Porimonense w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Porimonense w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.