Liga portugalska - 18. kolejka Segundy Liga: UD Vilafranquense - CD Feirense 1-1 (0-0)

W starciu 18. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 26 stycznia, drużyna UD Vilafranquense zremisowała z Feirense 1-1 (0-0). Mecz na Estádio Municipal de Rio Maior w Rio Maior obejrzało 410 widzów.

18. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-01-26 18:15 | Stadion: Estádio Municipal de Rio Maior | Widzów: 410 | Arbiter: David Silva
UD Vilafranquense
CD Feirense
1
1
Dénis Martins 75'
Guilherme Ramos 87'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Feirense wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alana Bidi-Lecadouqa z UD Vilafranquense, a w 38. minucie Icara z drużyny przeciwnej.

W 57. minucie Diogo Izata został zmieniony przez Dénisa Martinsa. W 62. minucie sędzia przyznał kartkę Ulissesowi Oliveirze z UD Vilafranquense.

Chwilę później trener UD Vilafranquense postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Filipe Oliveirę. Na boisko wszedł Kady, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. A kibice Feirense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vítora Silvę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić João Amorim. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

Wysiłki podejmowane przez drużynę UD Vilafranquense w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Dénis Martins.

W 80. minucie w jedenastce UD Vilafranquense doszło do zmiany. Wilson Santos wszedł za João Vieirę. Na sześć minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Marindze, piłkarzowi UD Vilafranquense.

Zespół UD Vilafranquense niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Guilherme Ramos. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

CD Feirense
84′ Adilson Aguero dos Santos
Caio Gobbo Secco
36′ Alan Régis Bidi-Lecadouq
José Ricardo Avelar Ribeiro
Kassio Fernandes Magalhães
Ícaro do Carmo Silva38′
Rafael Furlan Soares
Guilherme Magro Pires Ramos  87′
57′ Diogo Marques Izata Pereira
Bruno Edgar Silva Almeida
62′ Ulisses Rocha de Oliveira
Abel Issa Camara72′
63′ Filipe Santos Oliveira
Feliz Edgar Neto Vaz
80′ João André Ribeiro Vieira
Edson Rodrigues Farias68′
Rodrigo Martins Josviaki
Ricardo Benjamim Costa Silva
João Pedro dos Santos Gonçalves
Rui Pedro Coimbra Chaves
57′  75′ Dénis Pinho Martins
Ricardo Jorge Ferreira Pinto da Silva
63′ Kady Iuri Borges Malinowski
Pedro Henrique Alves de Almeida72′
José Tarcísio Lima Martins
Vítor Emanuel Cruz da Silva66′
Gustavo Henrique Barbosa Freire
Elves Umar Baldé
80′ Wilson dos Santos Januário
Ença Fati68′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy UD Vilafranquense otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.