Liga portugalska - 18. kolejka Segundy Liga: UD Oliveirense - Varzim SC 4-0 (1-0)

W pojedynku 18. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 26 stycznia, zespół Oliveirense wysoko wygrał z Varzimem 4-0 (1-0). Mecz na Estádio Municipal de Aveiro w Duero obejrzało 916 widzów.

18. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-01-26 16:00 | Stadion: Estádio Municipal de Aveiro | Widzów: 916 | Arbiter: André Narciso
UD Oliveirense
Varzim SC
4
0
Fabinho 8',53'
Agdon 63',77'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Oliveirense wygrał aż siedem razy, zremisował sześć, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Tiagowi Cerveirze z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oliveirense w ósmej minucie spotkania, gdy Fabinho zdobył z karnego pierwszą bramkę. Między 25. a 27. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Oliveirense i jedną drużynie przeciwnej.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Christophe Nduwarugira, osłabiając drużynę Varzimu. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 27. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Oliveirense.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Oliveirense: Fabinhowi w 46. i Michaelowi Douglasowi w 47. minucie. Na drugą połowę drużyna Varzimu wyszła w zmienionym składzie, za Frederica Macila wszedł Caetano.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Oliveirense, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie Fabinho ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alemão z Oliveirense, a w 62. minucie Caetana z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oliveirense w 63. minucie spotkania, gdy Agdon zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Kibice Oliveirense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Paraíbę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Fabinho. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić czwartą bramkę. Chwilę później trener Varzimu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Baba Sow, a murawę opuścił Minhoca. W 75. minucie za Leonarda Aceveda wszedł Stanley Ejike.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w zespole Oliveirense doszło do zmiany. Miguel Silva wszedł za Oliveirę.

W 77. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Agdon z Oliveirense. W 83. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Tiago Cerveira osłabiając drużynę Varzimu. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w siódmej minucie.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Oliveirense doszło do zmiany. Kazuya Onohara wszedł za Alemão. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Sérgio Gabriel da Silva Andrade
47′ Michael Douglas de Oliveira
Joao Amorim
54′ 85′ Guilherme António de Souza
Hugo Domingos Gomes
Leandro Xavier Marques Silva
Alan Henrique Ferreira Bastos Soares
Diogo Mineiro Clemente
Rui Filipe Araújo Moreira
25′ Sérgio Domingos Reis Silva
Nélson Alexandre Farpelha Estrela67′
76′ António Manuel da Silva Oliveira
Christophe Lucio Nduwarugira27′ 40′
Sérgio Miguel Hora Ribeiro
Leonardo Acevedo Ruiz75′
 8′ (k.), 53′ 46′ 66′ Fábio Miguel Jesus Carvalho
Levi Jeremiah Lumeka
27′ Arnaldo Francisco da Costa Neto
Frederic Ferreira Maciel46′
 63′ (k.), 77′ Agdon Santos Menezes
Tiago Ramos Cerveira7′ 83′
Miguel Bruno Vale
Ismael Costa Lekbab
Ricardo Ferreira Tavares
Luis Pedro Gomes Martins
66′ José Gervásio dos Santos Neto
Baba Sow Basse67′
85′ Kazuya Onohara
José Diogo Castro Ferradeira dos Santos
76′ Miguel Ângelo Gomes da Silva
Stanley Ejike Awurum75′
Marcos Soares Elias Junior
Rui Abel Maia Coentrão
Sérgio Daniel Sousa Silva
Rui Miguel Teixeira Caetano46′ 62′

Zespół Oliveirense był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu. Wyjątkowa nieporadność napastników Varzimu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Oliveirense w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.