Liga portugalska - 18. kolejka Segundy Liga: Leixoes SC - Académica de Coimbra 1-1 (1-0)

W pojedynku 18. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 26 stycznia, zespół Leixoes zremisował z Académicą 1-1 (1-0). Mecz na Estádio do Mar w Matosinhos obejrzało 1 116 widzów.

18. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-01-26 16:00 | Stadion: Estádio do Mar | Widzów: 1116 | Arbiter: Neves Moreira de Sousa
Leixoes SC
Académica de Coimbra
1
1
Bura 22'
D. Djoussé 86'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć drużyna Leixoes wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 10 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie Edu Machado zastąpił Pedrinha.

W 21. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Ricardowi Diasowi z Académiki.

W tym czasie piłkarze Leixoes nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie bramkę zdobył Bura.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Leixoes: Pedrinhowi w 42. minucie i Brunonowi Bradze w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Leixoes.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Luísa Silvę, zawodnika Leixoes. Chwilę później trener Leixoes postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Gonçala Franco. Na boisko wszedł Pana, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w drużynie Académiki doszło do zmiany. Mendes wszedł za Filipe Chaby'ego. Kibice Académiki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Donalda Djousségo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mauro Cerqueira. Posunięcie trenera było słuszne. Donalda Djousségo zdobył wyrównującą bramkę w 86. minucie spotkania. W 72. minucie André Claro został zmieniony przez Lewisa Mbaha, co miało wzmocnić zespół Leixoes. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ricarda Diasa na Leandra Silvę.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Paną z Leixoes, a w 74. minucie Marcosa Paula z drużyny przeciwnej.

Drużyna Académiki otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 86. minucie Donald Djoussé wyrównał wynik meczu.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę otrzymał Traquina z drużyny gości. Luís Silva z Leixoes minutę później dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 66. minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Michael Simões Domingues
10′ Eduardo José Borges Machado
Mauro Rafael Geral Cerqueira70′
 22′ Miguel Ângelo Marques Granja
Silvério Júnio Gonçalves da Silva
Pedro Manuel Mota Pinto
Francisco Sampaio Moura
Derick Theodoro Santos Poloni
Mickaël Pereira Moura
45′ Bruno Manuel Araújo Braga
Arghus Soares Bordignon
66′ 90′ Luís Manuel da Costa Silva
Ricardo Dias21′ 74′
67′ Gonçalo Baptista Franco
Carlos Filipe Fonseca Chaby67′
Amine Oudrhiri Idrissi
Marcos Paulo Gelmini Gomes74′
72′ André Filipe Claro de Jesus
Barnes Osei
Harramiz Quieta Ferreira Soares
Joao Miguel Traquina90′
Fábio Bruno Costa Matos
Daniel Grilo Azevedo
10′ 42′ Pedro Miguel da Silva Rocha
Sérgio Emanuel Fernandes da Conceição
Pedro Filipe Tinoco Monteiro
Mun Ki Hwang
67′ 73′ Valdemar António Almeida
João Sabino Mendes Neto Saraiva67′
Bruno André Freitas Monteiro
Leandro Miguel Pereira da Silva74′
72′ Lewis Mbah Enoh
Daniel Costa
Gildo Olímpio Sena Monteiro
Donald Dering Djoussé70′  86′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Académiki przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.