Liga portugalska - 18. kolejka Segundy Liga: GD Chaves - CD Nacional Funchal 0-2 (0-1)

W pojedynku 18. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 26 stycznia, zespół Chavesu przegrał z Nacionalem Funchal 0-2 (0-1). Mecz na Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira obejrzało 1 763 widzów.

18. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-01-26 12:15 | Stadion: Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira | Widzów: 1763 | Arbiter: Gustavo Correia
GD Chaves
CD Nacional Funchal
0
2
K. Gorré 45'
Hugo Basto 64' (samob.)

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań drużyna Nacionalu Funchal wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kalindi z Nacionalu Funchal, a w 43. minucie Sodiqa Olamilekana z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Nacionalu Funchal w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Kenji Gorré.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nacionalu Funchal.

Drugą połowę zespół Chavesu rozpoczął w zmienionym składzie, za Raphaela Guzza wszedł Joao Teixeira. Trener Chavesu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gamboa, a murawę opuścił Jefferson.

W 59. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Witiemu, piłkarzowi Nacionalu Funchal. W 61. minucie za Wagnera wszedł Platiny.

W 64. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Chavesu Hugo Basto. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę André Luisowi z Chavesu.

Kibice Nacionalu Funchal nie mogli już doczekać się wprowadzenia Perottiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić João Camacho. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Perottiego z Nacionalu Funchal, a w 83. minucie Gamboa z drużyny przeciwnej. W 81. minucie w drużynie Nacionalu Funchal doszło do zmiany. Marcelo Freitas wszedł za Rubena.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania czerwone kartki dostali: Ricardo Nunes z Chavesu oraz Perotti (po drugiej żółtej), Jota z Nacionalu Funchal. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Nacionalu Funchal doszło do zmiany. Rui Correia wszedł za Vítora Gonçalvesa. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

GD Chaves
87′ Ricardo Jorge Novo Nunes
Leonel Mosevich
64′ (samob.) Hugo Cerqueira Pinto Basto
Kenji Gorré  45′
46′ Jefferson de Jesus Santos
Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves90′
46′ Raphael Guzzo
Micael Ruben81′
Bernardo Oliveira Dias
João Pedro Gomes Camacho73′
43′ Sodiq Olamilekan Fatai
Nuno Miguel Oliveira Borges
66′ André Luis Silva de Aguiar
Witiness Chimoio Joao Quembo59′
61′ . Wagner
José Brayan Riascos Valencia
Ricardo Samuel Cruz Moura
Ohoulo Framelin
Diego Fortunato Santos Queiroz
Rui Jorge Farto Correia90′
46′ 83′ João Pedro Costa Gamboa
Anthony Alexis Sosa Martínez
Bernardo Sousa Pereira Brites Martins
Marcelo de Freitas Costa81′
46′ Joao Teixeira
João Tiago Serrão Garcês87′
61′ Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues
Pedro Henrique Perotti73′ 77′ 86′
João Pedro Fortes Bachiessa
Bryan Giovanni Róchez Mejia

Drużyna Chavesu miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy gości otrzymali w meczu trzy żółte kartki i dwie czerwone, a ich przeciwnicy trzy żółte oraz jedną czerwoną.