Liga portugalska - 18. kolejka Segundy Liga: CD Cova Piedade - CD Mafra 1-1 (0-0)

26 stycznia na Estádio Municipal José Martins Vieira w Almadzie odbył się pojedynek 18. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami CD Cova i Mafry. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 702 widzów.

18. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-01-26 12:15 | Stadion: Estádio Municipal José Martins Vieira | Widzów: 702 | Arbiter: Dinis Gorjão
CD Cova Piedade
CD Mafra
1
1
Edinho 51'
Zé Tiago 48'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Mafry wygrał aż trzy razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener CD Cova postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 17. minucie na plac gry wszedł Gustavo Souza, a murawę opuścił Robson.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Tony'emu z zespołu gospodarzy. Była to 47. minuta starcia.

Niedługo po przerwie drużyna gości trafiła do bramki rywala. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Zé Tiago.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę CD Cova w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie bramkę wyrównującą zdobył Edinho.

W 68. minucie Lucas zastąpił Areiasa. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole CD Cova doszło do zmiany. Femi Balogun wszedł za Vitinha. Chwilę później trener Mafry postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Nuna Rodriguesa. Na boisko wszedł Rui Gomes, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 82. minucie Gustavo Souza został zmieniony przez Kwamé N'Sora, co miało wzmocnić drużynę CD Cova. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paula Ayongo na Flávia Silvę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

CD Mafra
47′ Antonio Eduardo Furquim de Freitas Batista
João Tavares Almeida
17′ Robson Vaz Shimabuku
Paul Ayongo86′
74′ Victor Guilherme dos Santos Carvalho
Lucas Rodrigues da Silva68′
 51′ Arnaldo Edi Lopes da Silva
Rodrigo Pereira Martins Rodrigue
74′ Femi Emmanuel Balogun
Rui Manuel Linhares Areias68′
17′ 82′ Gustavo Moura e Souza
Rui Pedro Ribeiro Fernandes Duarte Gomes76′
82′ Kwamé N'Sor
Flávio António Silva86′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom CD Cova przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.