Liga portugalska - 18. kolejka Segundy Liga: Casa Pia AC - SC Farense 0-2 (0-1)

26 stycznia na Estádio Pina Manique w Lizbonie odbyło się starcie 18. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Casy Pia AC i Farense. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Farense 2-0. Na stadionie zasiadło 790 widzów.

18. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-01-26 16:00 | Stadion: Estádio Pina Manique | Widzów: 790 | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
Casa Pia AC
SC Farense
0
2
A. Issoko 43'
R. Gauld 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Farense wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 15. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Farense w 43. minucie spotkania, gdy Arnold Nkufo strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Farense.

Drugą połowę drużyna Casy Pia AC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tharcysia wszedł Alexandros Voilis. W 60. minucie za Arnolda Nkufo wszedł Hugo Seco.

Trener Casy Pia AC postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Kikasa i na pole gry wprowadził napastnika Yevheniego Serdiuka, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 75. minucie Patrick został zmieniony przez Fabrícia, co miało wzmocnić zespół Farense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając João Coita na Savia. Niedługo później trener Farense postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Fábia Nunesa wszedł Miguel Bandarra, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gości udało się strzelić gola i wygrać.

Dopiero w drugiej połowie Ryan Gauld wywołał eksplozję radości wśród kibiców Farense, zdobywając kolejną bramkę w piątej minucie doliczonego czasu spotkania meczu. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Rafael José Fernandes Teixeira Vieira
38′ Joel Filipe Sousa Monteiro
Arnold Nkufo Issoko  43′ 15′ 60′
21′ Martim Malheiro Fabião Maia
Luís Carlos Rocha Rodrigues
61′ Luís Filipe Gomes Almeida
Ryan Gauld  90′
82′ João António Luís Coito
Jonatan Lucca
Mateus Borges da Fonseca
Filipe Joaquim Melo Silva
Wilson Kenidy Correia Silva
Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes75′
46′ Tharcysio Henrique da Silva
André Filipe Silva Rocha Vieira
82′ Sávio Roberto Juliao Figueiredo
Christian Okechukwu Irobiso
61′ Yevhen Serdyuk
Hugo André Rodrigues Seco60′
46′ Alexandros Voilis
Fabrício Santos Simões75′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.