Liga portugalska - 18. kolejka Segundy Liga: Academico de Viseu FC - FC Penafiel 1-0 (0-0)

W spotkaniu 18. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 26 stycznia, zespół Viseu FC wygrał z Penafielem 1-0 (0-0). Mecz na Estádio Municipal do Fontelo obejrzało 499 widzów.

18. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-01-26 16:00 | Stadion: Estádio Municipal do Fontelo | Widzów: 499 | Arbiter: Hugo Silva
Academico de Viseu FC
FC Penafiel
1
0
João Mário 74'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Penafielu wygrał aż 10 razy, zremisował raz, a przegrał tylko cztery.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jeana Patrica z Viseu FC, a w 38. minucie Ronalda Tavaresa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Viseu FC wyszedł w zmienionym składzie, za Luisinha wszedł Bruninho. W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką João Oliveirę, piłkarza Viseu FC.

W 60. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jeferson Silva osłabiając tym samym drużynę Penafielu. Chwilę później trener Penafielu postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Gleisona wszedł Vinícius, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gości nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. W 71. minucie za Ronalda Tavaresa wszedł Pires.

Jedynego gola meczu strzelił João Mário dla zespołu Viseu FC. Bramka padła w tej samej minucie. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Penafielu doszło do zmiany. Ludovic wszedł za Yuriego.

W 81. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Latyrowi Fallowi z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie trener Viseu FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Latyr Fall, a murawę opuścił Fernando Ferreira. W doliczonej drugiej minucie meczu w drużynie Viseu FC doszło do zmiany. Edgar Abreu wszedł za Jeana Patrica.

Minutę później żółtą kartką został ukarany Edgar Abreu, zawodnik gospodarzy.

Jeferson Silva dos Santos60′
81′ Fernando Jose Almeida Ferreira
Abilio Rafael Barbosa de Sousa
Kelvin Monteiro Medina
Romeu Oliveira Ribeiro
53′ João Ribeiro Oliveira
Alan Eduardo Schons
37′ 90′ Jean Patric Lima dos Reis
Gleison Wilson Da Silva Moreira63′
 74′ João Mário Nunes Fernandes
Yuri Nascimento de Araújo77′
46′ Luis Miguel Pinheiro Andrade
José Pedro Ferradeira dos Santos63′
81′ 81′ Latyr Fall
Leandro Marcelo Sousa Teixeira
90′ 90′ Luís Edgar Fernandes Abreu
Jorge da Costa Pires71′
Bruno Loureiro
Alfredo Francisco Martins
46′ Bruno Filipe Lopes Correia
Alexandre Ludovic Ribeiro Pereira77′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Penafielu obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.