Liga portugalska - 18. kolejka Primeiry Liga: FC Porto - Gil Vicente FC 2-1 (1-1)

W pojedynku 18. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 28 stycznia, zespół Porto wygrał z Vicente 2-1 (1-1). Mecz na Estádio Do Dragão obejrzało 18 605 widzów.

18. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-01-28 21:15 | Stadion: Estádio Do Dragão | Widzów: 18605 | Arbiter: Rui Oliveira
Sandro Lima 45'

Zespół Porto bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację po kwadransie gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Sergiowi Oliveirze i João Afonsowi.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 45. minucie Sandro Lima dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Fernando Fonseca.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Porto w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu gola wyrównującego strzelił Marcano. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Andrés Uribe.

Dwie minuty później arbiter pokazał żółtą kartkę Sandrowi Limie z Vicente. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę drużyna Vicente wyszła w zmienionym składzie, za Arthura Henriquego wszedł Romário Baldé.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto w 57. minucie spotkania, gdy Sergio Oliveira zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Romário Baró.

W 61. minucie w zespole Porto doszło do zmiany. Vitor Ferreira wszedł za Wilsona Manafę. Po chwili trener Porto postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Luis Díaz, a murawę opuścił Romário Baró. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał João Afonso z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 15. minucie.

Kibice Vicente nie mogli już doczekać się wprowadzenia Zakarię Naidjego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Lourency. W 80. minucie za Bozhidara Kraeva wszedł Ahmed Isaiah. W 81. minucie w drużynie Porto doszło do zmiany. Fábio Silva wszedł za Moussę Maregę.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Tiquinhowi z zespołu gospodarzy. Była to 90. minuta starcia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Denis César de Matos
61′ Wilson Migueis Manafá Jancó
Rodrigo de Souza Prado
 45′ Ivan Marcano
Fernando Manuel Ferreira Fonseca
Chancel Mbemba Mangulu
Rúben Miguel Marques dos Santos Fernandes
Alex Nicolao Telles
Henrique Martins Gomes
 57′ 15′ Sergio Oliveira
Arthur Henrique Peixoto Santos46′
68′ Romário Manuel Silva Baró
João Afonso Crispim15′ 72′
Andrés Mateus Uribe Villa
William Soares Da Silva
81′ Moussa Marega
Sandro César Cordovil de Lima  45′ 45′
90′ Francisco das Chagas Soares dos Santos
Ahmed Isaiah80′
61′ Vítor Machado Ferreira
Romário Baldé46′
68′ Luis Fernando Díaz Marulanda
Bertrand Yves Baraye
81′ Fábio Daniel Soares Silva
Zakaria Naidji79′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Porto przyznał dwie żółte.