Liga portugalska - 18. kolejka Primeiry Liga: FC Paços de Ferreira - SL Benfica Lizbona 0-2 (0-1)

W starciu 18. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 26 stycznia, zespół FC Paços przegrał z Benficą Lizbona 0-2 (0-1). Mecz na Estádio da Capital do Móvel w Paços de Ferreirze obejrzało 9 146 widzów.

18. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-01-26 18:30 | Stadion: Estádio da Capital do Móvel | Widzów: 9146 | Arbiter: Manuel Oliveira
FC Paços de Ferreira
SL Benfica Lizbona
0
2
Rafa Silva 39'
Carlos Vinícius 47'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka FC Paços przebywa na dole tabeli zajmując 15. miejsce, za to zespół Benfiki Lizbona zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 spotkań drużyna Benfiki Lizbona wygrała 33 razy i zanotowała cztery porażki oraz cztery remisy.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Paços: Douglasowi Tanque'owi w 25. i André w 38. minucie.

Wysiłki podejmowane przez zespół Benfiki Lizbona w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Rafa Silva. Bramka padła po podaniu Rúbena Diasa.

W 40. minucie arbiter przyznał kartkę Julianowi Weiglowi z Benfiki Lizbona. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Benfiki Lizbona.

Niedługo później Carlos Vinícius wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benfiki Lizbona, strzelając kolejnego gola w 47. minucie starcia. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Rafa Silva.

W 68. minucie Lamine Diaby został zmieniony przez Joao Amarala. W tej samej minucie Adriano Castanheira został zmieniony przez Murila, co miało wzmocnić jedenastkę FC Paços. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pizziego na Adela Taarabta. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Jorge Silvę, zawodnika FC Paços.

Po chwili trener FC Paços postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Zé Uilton, a murawę opuścił Jorge Silva. A trener Benfiki Lizbona wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Harisa Seferovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Carlos Vinícius. W 89. minucie kartkę obejrzał Rafa Silva z zespołu gości.

W tej samej minucie w drużynie Benfiki Lizbona doszło do zmiany. João Filipe wszedł za Rafę Silvę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Odysseas Vlachodimos
38′ . Andre Micael
Andre Almeida
Marco João Costa Baixinho
Alex Grimaldo
71′ 78′ Jorge Fernando dos Santos Silva
Franco Emanuel Cervi
68′ Mohamed Lamine Diaby
Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi76′
25′ Douglas Willian da Silva Souza
Julian Weigl40′
Hélder José Castro Ferreira
Carlos Vinícius Alves Morais  47′ 80′
68′ Adriano Duarte Castanheira
Tomás Franco Tavares
68′ Joao Amaral
Adel Taarabt76′
Vasco André Moreira da Rocha
Chiquinho
68′ Murilo Oliveira de Freitas
João Pedro Neves Filipe89′
78′ José Uilton Silva de Jesus
Haris Seferović80′

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom FC Paços, a w drugiej jedną. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.