Liga portugalska - 18. kolejka Primeiry Liga: FC Famalicão - CD Santa Clara 0-1 (0-1)

W meczu 18. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 26 stycznia, drużyna Famalicao przegrała z Santa Clara 0-1 (0-1). Mecz na Estádio Municipal 22 de Junho w Vili Novach de Famalicão obejrzało 4 213 widzów.

18. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-01-26 16:00 | Stadion: Estádio Municipal 22 de Junho | Widzów: 4213 | Arbiter: Nuno Almeida
FC Famalicão
CD Santa Clara
0
1
Lincoln 35'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Santa Clara znajduje się na dole tabeli zajmując 14. pozycję, za to zespół Famalicao zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć jedenastka Famalicao wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 22. minucie sędzia pokazał kartkę Roderickowi z Famalicao.

Jedyną bramkę meczu dla Santa Clara zdobył z rzutu karnego Lincoln w 35. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Santa Clara.

Między 51. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 62. minucie w jedenastce Famalicao doszło do zmiany. Álex Centelles wszedł za Racine Colya.

W 70. minucie za Toniego Martíneza wszedł Anderson. Po chwili trener Famalicao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Guga, a murawę opuścił Ivo Pinto. A kibice Santa Clara nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ze Manula. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Costinha.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Santa Clara: Fábiowi Cardosowi w 82. i Guilherme Schettinemu w 83. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Marco André Rocha Pereira51′
62′ Racine Coly
Muhammad Youssuf Candé61′
Riccieli Eduardo da Silva Júnior
Fabio Cardoso82′
77′ Ivo Daniel Ferreira Mendonça Pinto
João Ricardo da Silva Afonso
22′ Roderick Jefferson Goncalves Miranda
Patrick de Oliveira Vieira
Gustavo Enrique Giordano Amaro Assunção da Silva
Anderson de Carvalho Santos
Pedro António Pereira Gonçalves
Francisco Augusto Neto Ramos
Uroš Račić
Lincoln Henrique Oliveira dos Santos  35′ (k.)
62′ Diogo Gonçalves
João José Pereira da Costa79′
70′ Antonio Martínez López
Guilherme Schettine Guimarães83′ 85′
Fábio Santos Martins
Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior90′
Rafael Garcia Tonioli Defendi
André Filipe Magalhães Ribeiro Ferreira
62′ Alejandro Centelles Plaza
César Henrique Martins
Patrick William Sá de Oliveira
Zaidu Sanusi90′
77′ Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues
Rui Filipe da Cunha Correia
Lawrence Ofori
Thiago Santos Santana85′
70′ Anderson Oliveira Silva
Andre Filipe Ukra
Walterson Silva
. Ze Manuel79′

Jeśli zespół Famalicao nie wykorzystał 12 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Famalicao obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.