Liga portugalska - 18. kolejka Primeiry Liga: CD Tondela - Vitória Setúbal FC 0-3 (0-2)

26 stycznia na Estádio João Cardoso odbyło się starcie 18. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami CD Tondela i Setúbal FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Setúbal FC 3-0. Na stadionie zasiadło 1 744 widzów.

18. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-01-26 16:00 | Stadion: Estádio João Cardoso | Widzów: 1744 | Arbiter: Iancu Vasilica
Hélder Guedes 49'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Setúbal FC zajmował dziewiąte, natomiast jedenastka CD Tondela - 10. miejsce.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków zespół CD Tondela wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Setúbal FC w 14. minucie spotkania, gdy Carlinhos zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Guedes.

Zespół CD Tondela ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Zequinha.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Giorgiemu Makaridzemu z Setúbal FC. Była to 45. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice CD Tondela nie mogli już doczekać się wprowadzenia João Pedra. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Bruno Wilson.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 49. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Guedes.

W 68. minucie Filipe Ferreira został zastąpiony przez Rúbena Fonsecę. W tej samej minucie Jonathan Rubio został zmieniony przez Antónia Xaviera, co miało wzmocnić jedenastkę CD Tondela. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Guedesa na Nabila Ghilasa. Na 10 minut przed zakończeniem meczu kartki otrzymał António Xavier z CD Tondela oraz Carlinhos z drużyny gości.

Chwilę później trener Setúbal FC postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Braiana Mansillę wszedł Nuno Pinto, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Setúbal FC utrzymać prowadzenie. W 89. minucie w zespole Setúbal FC doszło do zmiany. Leandro Vilela wszedł za Zequinhę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Giorgi Makaridze45′
68′ Filipe Ferreira
Jubal Rocha Mendes Júnior
46′ Bruno Ricardo Valdez Wilson
Manuel Silvio
Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo
Éber Henrique Ferreira de Bessa
José Luis García Vayá
Carlos Vinícius Santos de Jesus  14′ 80′
68′ Jonathan Josué Rubio Toro
Joao Meira
46′ João Pedro Almeida Machado
Nuno Miguel Sousa Pinto83′
Richard Alexandre Birkheun Rodrigues
Leandro Cordeiro de Lima Silva Leandrinho
68′ 80′ António Manuel Pereira Xavier
Leandro Vilela Sales Teixeira89′
68′ Rúben Miguel Valente Fonseca
Nabil Ghilas69′

Jedenastka CD Tondela miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.