Liga portugalska - 18. kolejka Primeiry Liga: CD Aves - Boavista FC 0-1 (0-1)

26 stycznia na Estádio Clube Desportivo das Aves w Vili dasie Aves odbył się pojedynek 18. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Aves i Boavisty. Mecz zakończył się zwycięstwem Boavisty 1-0. Na stadionie stawiło się 1 526 widzów.

18. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-01-26 21:00 | Stadion: Estádio Clube Desportivo das Aves | Widzów: 1526 | Arbiter: Hugo Miguel
CD Aves
Boavista FC
0
1
Cassiano 12'

Zespół Aves przed meczem zajmował 18. miejsce w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć drużyna Aves wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Cassiano dla zespołu Boavisty. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zaliczył Carraça.

Między 13. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Boavisty i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Boavisty.

W 52. minucie kartkę dostał Cassiano z zespołu gości. W 60. minucie za Estrelę wszedł Marius Mouandilmadji.

W 71. minucie w jedenastce Boavisty doszło do zmiany. Nikola Stojiljković wszedł za Cassiana. Trener Aves postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Oumara Diakhitégo i na pole gry wprowadził napastnika Abdoulaye Diallo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 72. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 79. minucie Nwankwo Obiora został zmieniony przez Idrissę Mandiang, co miało wzmocnić drużynę Boavisty. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arthura Yamgę na Jaílsona. Niedługo później trener Boavisty postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za pomocnika Paulinha wszedł Lucas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Pięć minut później kartki otrzymał Jaílson z Aves i Nikola Stojiljković z jedenastki gości.

Fabiano Leismann31′
71′ Oumar Diakhité
Yaw Ackah75′
Zidane Agustini Banjaqui
Rui Filipe Caetano Moura
Cláudio Falcão Santos
Nwankwo Emeka Obiora13′ 79′
60′ Valdomiro Tualungo Paulo Lameiras
Miguel Ricardo Costa
Mehrdad Mohammadi Kashmarzi
Paulo Lucas Santos de Paula90′
82′ Welinton Júnior Ferreira dos Santos
Yusupha Njie
41′ Miguel Gonçalves Silva
Cassiano Dias Moreira  12′ 52′ 71′
72′ 83′ Arthur Kevin Yamga Tientcheu
Gustavo Affonso Sauerbeck
Fábio Szymonek
Rafael Wihby Bracali
Jonathan Buatu Mananga
Lucas de Lima Tagliapietra90′
83′ 90′ Jaílson de Lima Araújo
Idrissa Mandiang79′
Luiz Fernando Ferreira Maximiniano
Heriberto Moreno Borges Tavares
Miguel Ângelo Almeida Vieira Tavares
Alberto Bueno Calvo
71′ Abdoulaye Diallo
Mateus Galiano da Costa
60′ Marius Mouandilmadji
Nikola Stojiljković71′ 90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Aves, a zawodnikom gości przyznał pięć.