Liga portugalska - 17. kolejka Segundy Liga: UD Oliveirense - CD Feirense 1-1 (0-1)

W spotkaniu 17. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 18 stycznia, zespół Oliveirense zremisował z Feirense 1-1 (0-1). Mecz na Estádio Carlos Osório w Oliveirze de Azeméis obejrzało 1 153 widzów.

17. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-01-18 16:00 | Stadion: Estádio Carlos Osório | Widzów: 1153 | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
UD Oliveirense
CD Feirense
1
1
Fabinho 67'
Feliz Vaz 32'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Oliveirense wygrała aż 11 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 27. minucie sędzia pokazał kartkę José Ricardowi z Feirense.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Feirense w 32. minucie spotkania, gdy Feliz Vaz strzelił pierwszego gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartkami Wellingtona z Oliveirense oraz Camarę z drużyny gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Feirense.

W 50. minucie sędzia pokazał kartkę Caiowi Seccowi, zawodnikowi gości.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 67. minucie Fabinho wyrównał wynik meczu.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Sérgio, zawodnik Oliveirense. Kibice Oliveirense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Cephasa Malelego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Sérgio Ribeiro. Po chwili trener Feirense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Vítor Silva, a murawę opuścił Fábio Espinho.

W 78. minucie Paraiba został zmieniony przez Elvesa. W 85. minucie Oliveira został zmieniony przez Paraíbę, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku za Mohameda Bouldiniego wszedł na boisko Miguel Silva, co miało wzmocnić zespół Oliveirense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Feliza Vaza na Rucę. W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Christiana z Feirense, a w siódmej minucie doliczonego czasu starcia Júlia Coelha z drużyny przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

CD Feirense
90′ Júlio Manuel Pires Coelho
Caio Gobbo Secco50′
36′ Wellington da Silva Pinto
Tiago Manuel Oliveira Mesquita
71′ Sérgio Domingos Reis Silva
Christian da Silva Fiel87′
85′ António Manuel da Silva Oliveira
Fábio Ricardo Gomes Fonseca77′
75′ Sérgio Miguel Hora Ribeiro
Bruno Edgar Silva Almeida
 67′ Fábio Miguel Jesus Carvalho
Abel Issa Camara36′
90′ Mohamed Bouldini
Rui Pedro Coimbra Chaves88′
85′ José Gervásio dos Santos Neto
Diogo Miguel Guedes Almeida
Arnaldo Francisco da Costa Neto
Tiago Manuel Soares Cavadas
90′ Miguel Ângelo Gomes da Silva
Vítor Emanuel Cruz da Silva77′
75′ Cephas Malele
Elves Umar Baldé78′
Sérgio Daniel Sousa Silva
Ença Fati

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Feirense w pierwszej połowie, w drugiej także dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.