Liga portugalska - 17. kolejka Segundy Liga: Porto II - SL Benfica II 2-1 (1-1)

18 stycznia na Estádio Dr. Jorge Sampaio w Pedroso odbyło się starcie 17. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Porto II i Benfiki II. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Porto II 2-1. Na stadionie stawiło się 750 widzów.

17. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-01-18 18:00 | Stadion: Estádio Dr. Jorge Sampaio | Widzów: 750 | Arbiter: Fabio Melo
Nuno Santos 33'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań jedenastka Porto II wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Fabio Vieira.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 33. minucie gola wyrównującego strzelił Nuno Santos.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia ukarał kartką Pedro Álvara, piłkarza gości.

Zawodnicy Porto II odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 59. minucie wynik ustalił Afonso Sousa.

W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pedro Gomesa z Porto II, a w 64. minucie Nuna Santosa z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Benfiki II postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Davida Tavaresa. Na boisko wszedł Martin Chrien, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 67. minucie Tomás Esteves został zastąpiony przez Dioga Bessę.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Porto II doszło do zmiany. Boris Takang wszedł za Afonsa Sousę. Trener Porto II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Angela Torresa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić João Mário. Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Benfiki II i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Mile Svilar
63′ Pedro Justiniano Almeida Gomes
Pedro Miguel Costa Álvaro48′
67′ Tomás do Lago Pontes Esteves
João Diogo Fonseca Ferreira90′
90′ Nahuel Adolfo Ferraresi Hernández
Branimir Kalaica
Luís Carlos Machado Mata
Nuno Albertino Varela Tavares
 59′ 72′ Afonso Gamelas De Pinho Sousa
Tiago Filipe Oliveira Dantas
 5′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Rafael Alexandre Sousa Gancho Brito85′
Mor Ndiaye
David José Gomes Oliveira Tavares66′
Rodrigo Ribeiro Valente
Gonçalo Matias Ramos
79′ João Mário Neto Lopes
Nuno Miguel Valente Santos  33′ 64′
Taddeus Nkeng Fomakwang
Daniel da Silva dos Anjos
Francisco Meira Meixedo
Fábio Miguel Silva Duarte
67′ José Diogo Bessa Rocha Ferreira
Luis Carlos Ventura Pinheiro
Diego Luiz Landis
David Zec
Diogo Dias Ressurreição
Diogo Alexandre Almeida Mendes
72′ Boris Enow Takang
Pedro Henrique Alves de Almeida
Hélio Alberto Delgado Silva
Martin Chrien66′
79′ Ángel Yesid Torres Quiñones
Rodrigo Fernandes da Conceição

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Benfiki II przyznał cztery.

Drużyna Porto II w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał jednej zmiany.