Liga portugalska - 17. kolejka Segundy Liga: Leixoes SC - CD Mafra 0-2 (0-1)

18 stycznia na Estádio do Mar w Matosinhos odbył się mecz 17. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Leixoes i Mafry. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mafry 2-0. Na stadionie zasiadło 925 widzów.

17. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-01-18 18:15 | Stadion: Estádio do Mar | Widzów: 925 | Arbiter: Anzhony Rodrigues
Leixoes SC
CD Mafra
0
2
P. Ayongo 33'
Lucas Rodrigues 89'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Mafry wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Diego Luiz. Posunięcie trenera było słuszne. Lucasa zdobył kolejną bramkę w 89. minucie spotkania.

W 33. minucie kartkę dostał Luís Silva, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mafry w 33. minucie spotkania, gdy Paul Ayongo strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Mafry.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę otrzymał João Pedro z jedenastki gospodarzy. Niedługo później trener Leixoes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Júnior, a murawę opuścił João Pedro.

W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką André Claro z Leixoes, a w 66. minucie Lucasa z drużyny przeciwnej. W 70. minucie Paul Ayongo zastąpił Flávia Silvę. Między 76. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Leixoes i jedną drużynie przeciwnej.

W 80. minucie Vítor Bruno został zmieniony przez Ítala Montana, co miało wzmocnić drużynę Leixoes. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zé Tiago na Hugona Ventosę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 89. minucie wynik ustalił Lucas.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

João Nuno Lobo Godinho
46′ 58′ João Pedro Azevedo Silva
Rúben Diogo Francisco Freitas
Eduardo José Borges Machado
Juary Martinho Soares
Miguel Ângelo Marques Granja
Joel António Soares Ferreira
80′ Vítor Bruno Ramos Gonçalves
João Miguel Xavier Ferreira dos Santos
Derick Theodoro Santos Poloni
José Tiago Almeida Martins86′
33′ Luís Manuel da Costa Silva
José Carlos Silva Franco
83′ Bruno André Freitas Monteiro
João Tavares Almeida76′
Amine Oudrhiri Idrissi
Paul Ayongo  33′ 70′
63′ André Filipe Claro de Jesus
Diego Luiz de Siqueira Medeiros12′
Harramiz Quieta Ferreira Soares
Nuno Miguel Santos Rodrigues
Fábio Bruno Costa Matos
José Carlos da Silva Fernandes Chastre
80′ Ítalo Montano Cortés
Lucas Rodrigues da Silva12′  89′ 66′
58′ 77′ Gildo Olímpio Sena Monteiro
Flávio António Silva70′

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Mafry pokazał dwie.

Zespół Leixoes w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.