Liga portugalska - 17. kolejka Segundy Liga: GD Estoril Praia - Académica de Coimbra 1-0 (0-0)

18 stycznia na Estádio António Coimbra da Mota odbył się mecz 17. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Estorilu Praia i Académiki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Estorilu Praia 1-0. Na stadionie zasiadło 718 widzów.

17. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-01-18 12:00 | Stadion: Estádio António Coimbra da Mota | Widzów: 718 | Arbiter: Iancu Vasilica
GD Estoril Praia
Académica de Coimbra
1
0
André Franco 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Estorilu Praia wygrał aż siedem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko cztery.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie w drużynie Estorilu Praia doszło do zmiany. Chiquinho wszedł za Juninha. W 66. minucie arbiter pokazał kartkę João Diogowi z Estorilu Praia.

W tej samej minucie Mendes zastąpił Filipe Chaby'ego. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Traquina, zawodnik gości. Trener Estorilu Praia postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Miguela Crespa i na pole gry wprowadził napastnika Ricarda Rodriguesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 73. minucie kartkę otrzymał Azougha Tembeng z jedenastki gospodarzy. Chwilę później trener Académiki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Leandro Silva, a murawę opuścił Arghus. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Estoril Praia: Ricardowi Rodriguesowi w 81. minucie i André Franco w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia.

W 83. minucie Rafael Barbosa został zmieniony przez André Franco, co miało wzmocnić zespół Estorilu Praia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Donalda Djousségo na Daniela Costę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił André Franco.

Francisco Sampaio Moura
66′ João Diogo Gomes de Freitas
Mickaël Pereira Moura
62′ João Carlos Reis Graça
Arghus Soares Bordignon77′
71′ Miguel Crespo da Silva
Ricardo Dias
83′ Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa
Marcos Paulo Gelmini Gomes
Daniel Santos Bragança
João Sabino Mendes Neto Saraiva66′
73′ Azougha Tembeng Abenego
Donald Dering Djoussé85′
Roberto Porfirio Maximiano Rodrigo
Barnes Osei
59′ Olávio Vieira dos Santos Júnior
Carlos Filipe Fonseca Chaby66′
71′ 81′ Ricardo Jorge da Silva Nogueira Rodrigues
Leandro Miguel Pereira da Silva77′
83′  90′ 90′ André Filipe Russo Franco
Hugo Almeida
59′ Francisco Jorge Tavares Oliveira
Daniel Costa85′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Académiki pokazał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.