Liga portugalska - 17. kolejka Primeiry Liga: Vitoria Guimaraes SC - CD Santa Clara 1-0 (0-0)

W pojedynku 17. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 18 stycznia, drużyna Vitorii wygrała z Santa Clara 1-0 (0-0). Mecz na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães obejrzało 12 813 widzów.

17. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-01-18 16:30 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Widzów: 12813 | Arbiter: Manuel Oliveira
Vitoria Guimaraes SC
CD Santa Clara
1
0
João Pedro 90'

Zespół Santa Clara przed meczem zajmował 14. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań zespół Santa Clara wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Edmonda Tapsobę z Vitorii, a w 30. minucie Fábia Cardosa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Santa Clara: Marcowi Pereirze w 65. i Andersonowi Carvalhi w 66. minucie. W 71. minucie za Guilherme Schettinego wszedł Thiago Santana.

Trener Vitorii postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Rochinhę i na pole gry wprowadził napastnika João Pedra. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie w zespole Vitorii doszło do zmiany. Davidson wszedł za André Andrégo. Chwilę później trener Santa Clara postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lincolna wszedł César, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Santa Clara nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

Między 81. a 84. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Santa Clara i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonym czasie gry w jedenastce Santa Clara doszło do zmiany. Nené wszedł za Costinhę.

Bramkarz Santa Clara wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W doliczonej pierwszej minucie meczu bramkę zdobył João Pedro. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Davidson.

Minutę później sędzia pokazał kartkę João Miguelowi, piłkarzowi Vitorii. W piątej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Vitorii doszło do zmiany. Rafa wszedł za Marcusa Edwardsa.

Marco André Rocha Pereira65′
83′ Víctor Hugo García Hernández
Muhammad Youssuf Candé81′
Florent Olivier Sylvain Hanin
Fabio Cardoso30′
Pedro Henrique Pereira da Silva
João Ricardo da Silva Afonso
29′ Edmond Fayçal Tapsoba
Patrick de Oliveira Vieira
73′ André Filipe Brás André
João José Pereira da Costa90′
73′ Diogo Filipe Costa Rocha
Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior
90′ Marcus Edwards
Guilherme Schettine Guimarães71′
90′ João Miguel Macedo Silva
André Filipe Magalhães Ribeiro Ferreira
Frederico André Ferrão Venâncio
César Henrique Martins76′
90′ Luís Rafael Soares Alves
Zaidu Sanusi
Denis-Will Poha
Rui Filipe da Cunha Correia90′
João Carlos Vilaça Teixeira
Thiago Santos Santana71′
73′ Davidson da Luz Pereira
Andre Filipe Ukra
73′  90′ João Pedro Sousa Silva
. Ze Manuel

Zespół Vitorii zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników Santa Clara była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Santa Clara, a w drugiej cztery. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.