Liga portugalska - 17. kolejka Primeiry Liga: CD Aves - Portimonense SC 3-0 (0-0)

W meczu 17. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 18 stycznia, drużyna Aves zwyciężyła z Porimonense 3-0 (0-0). Mecz na Estádio Clube Desportivo das Aves w Vili dasie Aves obejrzało 1 778 widzów.

17. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-01-18 16:30 | Stadion: Estádio Clube Desportivo das Aves | Widzów: 1778 | Arbiter: Neves Moreira de Sousa
M. Mohammadi 79'

Było to starcie jedenastek broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 18. i 17. zespół Primeiry Liga.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków drużyna Porimonense wygrała dziewięć razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 17 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Reko z drużyny gospodarzy. Była to trzecia minuta meczu.

Dopiero w drugiej połowie Welinton Junior wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aves, strzelając gola w 54. minucie spotkania. Asystę zanotował Zidane Banjaqui.

W następstwie utraty gola trener Porimonense postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił obrońcę Emmanuela Hackmana i na pole gry wprowadził napastnika Marlosa Morena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Brunonowi Coście, piłkarzowi gości. W 73. minucie za Ayltona Mortego wszedł Beto.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Aves, zdobywając kolejną bramkę. W 74. minucie wynik na 2-0 podwyższył Zidane Banjaqui. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mehrdad Mohammadi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aves w 79. minucie spotkania, gdy Mehrdad Mohammadi strzelił trzeciego gola. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Welinton Junior.

Między 85. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Aves i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener Aves postanowił skorzystać ze swojego jokera. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku na plac gry wszedł Miguel Tavares, a murawę opuścił Welinton Junior. Minutę później sędzia przyznał kartkę Henrique z Porimonense.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Koki Anzai
86′ Ricardo Luís Chaby Mangas
Henrique Gelain Custodio90′
Adam Dźwigała
Emmanuel Hackman59′
 74′ Zidane Agustini Banjaqui
Lucas Possignolo
Cláudio Falcão Santos
Jadson Cristiano Silva de Morais
88′ Valdomiro Tualungo Paulo Lameiras
Dener Gomes Clemente85′
 79′ Mehrdad Mohammadi Kashmarzi
Bruno Xavier Almeida Costa72′
 54′ 90′ Welinton Júnior Ferreira dos Santos
Pedro Miguel Cunha Sá
3′ 81′ Miguel Gonçalves Silva
Rodrigo dos Santos de Freitas
88′ Luiz Fernando Ferreira Maximiniano
Carlos Eugenio Junior Tavares dos Santos
81′ 85′ Bruno Miguel Ponces Lourenço
Paulo Estrela Moreira Alves
90′ Miguel Ângelo Almeida Vieira Tavares
Norberto Bercique Gomes Betuncal73′
Pedro Augusto Ferreira Soares
Marlos Moreno Durán59′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Porimonense w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.