Liga portugalska - 15. kolejka Segundy Liga: UD Vilafranquense - Varzim SC 0-3 (0-2)

5 stycznia na Estádio EFAPEL w Coimbrze odbył się mecz 15. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami UD Vilafranquense i Varzimu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Varzimu 3-0. Na stadionie zasiadło 315 widzów.

15. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-01-05 18:15 | Stadion: Estádio EFAPEL | Widzów: 315 | Arbiter: Sérgio Guelho
L. Lumeka 77'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Babie Sowowi z drużyny Varzimu.

W 10. minucie za Dioga Izatę wszedł Antonio.

Trzeba było trochę poczekać, aby Leonardo Acevedo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Varzimu, zdobywając bramkę w 28. minucie pojedynku. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zespół UD Vilafranquense ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Varzimu, strzelając kolejnego gola. W 31. minucie wynik na 0-2 podwyższył Baba Sow.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Alana Bidi-Lecadouqa, zawodnika UD Vilafranquense. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 63. minucie w jedenastce Varzimu doszło do zmiany. Pedro Ferreira wszedł za Babę Sowa. A kibice UD Vilafranquense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gustava Tocantinsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Tarcísio.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Varzimu doszło do zmiany. Caetano wszedł za Ruiego Moreirę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Varzimu w 77. minucie spotkania, gdy Levi Lumeka zdobył trzecią bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 79. minucie w drużynie UD Vilafranquense doszło do zmiany. Filipe Brigues wszedł za Marca Grila. Chwilę później trener Varzimu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Stanley Ejike, a murawę opuścił Leonardo Acevedo. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Sérgio Gabriel da Silva Andrade
40′ Alan Régis Bidi-Lecadouq
Joao Amorim
João Pedro dos Santos Gonçalves
Hugo Domingos Gomes
Kassio Fernandes Magalhães
Luis Pedro Gomes Martins
10′ Diogo Marques Izata Pereira
Rui Filipe Araújo Moreira77′
79′ Marco António Pereira Grilo
Christophe Lucio Nduwarugira
71′ José Tarcísio Lima Martins
Ismael Costa Lekbab
79′ Filipe Manuel Nunes Brigues
Gonçalo Torrão Neves Dias Silva
10′ Antonio Polidoro Junior
Alan Henrique Ferreira Bastos Soares
Nikita Korzun
Pedro Ferreira63′
71′ Gustavo Henrique Barbosa Freire
José Diogo Castro Ferradeira dos Santos
Isidoro Joamir Hinestroza Hernández
Stanley Ejike Awurum80′
Onyekachi Eze Silas
Rui Miguel Teixeira Caetano77′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.