Liga portugalska - 15. kolejka Segundy Liga: Porto II - Académica de Coimbra 1-3 (1-1)

W spotkaniu 15. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 5 stycznia, zespół Porto II przegrał z Académicą 1-3 (1-1). Mecz na Estádio Dr. Jorge Sampaio w Pedroso obejrzało 477 widzów.

15. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-01-05 16:00 | Stadion: Estádio Dr. Jorge Sampaio | Widzów: 477 | Arbiter: Miguel Nogueira
Derik Lacerda 71'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Académiki wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko dwa.

Już w pierwszej połowie drużyna Porto II została osłabiona. W 17. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Luís Mata osłabiając tym samym zespół Porto II.

W tym czasie piłkarze Académiki nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Zé Castro.

W 21. minucie żółtą kartkę dostał Madi Queta z drużyny gospodarzy.

Zawodnicy Porto II odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 36. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Vitor Ferreira. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 45. minucie za Tony'ego De Beatidiego wszedł Diogo Bessa. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Académica: Silvériowi w 53. i Ricardowi Diasowi w 59. minucie. W 55. minucie w drużynie Porto II doszło do zmiany. Afonso Sousa wszedł za Rodriga Valentego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Silvério wywołał eksplozję radości wśród kibiców Académiki, strzelając kolejnego gola w 61. minucie pojedynku. W następstwie utraty gola trener Porto II postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił obrońcę Pedro Gomesa i na pole gry wprowadził napastnika João Mária. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Zespół Porto II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 71. minucie pokonał bramkarza Derik Lacerda.

Niedługo później trener Académiki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Hugo Almeida, a murawę opuścił Derik Lacerda. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Michael Simões Domingues
69′ Pedro Justiniano Almeida Gomes
Mauro Rafael Geral Cerqueira
Nahuel Adolfo Ferraresi Hernández
Silvério Júnio Gonçalves da Silva  61′ 53′
17′ Luís Carlos Machado Mata
Mickaël Pereira Moura
Musa Auwal Yahaya
José Eduardo Rosa Vale de Castro  19′ (k.) 80′
Fábio Daniel Ferreira Vieira
Ricardo Dias59′
 36′ (k.) Vítor Machado Ferreira
Marcos Paulo Gelmini Gomes
Mor Ndiaye
João Sabino Mendes Neto Saraiva74′
55′ Rodrigo Ribeiro Valente
Derik Gean Severino Lacerda  71′ 85′
45′ Tony De Beatidi Djim
Barnes Osei
21′ Madi Queta
Joao Miguel Traquina
Francisco Meira Meixedo
Daniel Grilo Azevedo
45′ José Diogo Bessa Rocha Ferreira
Sérgio Emanuel Fernandes da Conceição
Diego Luiz Landis
Francisco Sampaio Moura
55′ Afonso Gamelas De Pinho Sousa
Arghus Soares Bordignon80′
Hélio Alberto Delgado Silva
Leandro Miguel Pereira da Silva74′
69′ João Mário Neto Lopes
Hugo Almeida85′
Ángel Yesid Torres Quiñones
Donald Dering Djoussé

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.