Liga portugalska - 15. kolejka Segundy Liga: Leixoes SC - FC Penafiel 0-1 (0-0)

W pojedynku 15. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 4 stycznia, jedenastka Leixoes przegrała z Penafielem 0-1 (0-0). Mecz na Estádio do Mar w Matosinhos obejrzało 1 027 widzów.

15. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-01-04 12:00 | Stadion: Estádio do Mar | Widzów: 1027 | Arbiter: Hugo Miguel
Leixoes SC
FC Penafiel
0
1
Marcel Pereira 47'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Zespół Leixoes wygrał aż 10 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko cztery.

Od pierwszych minut zespół Leixoes zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Penafielu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Penafiel: Paulowi Henriquemu w 25. i Ronaldowi Tavaresowi w 36. minucie.

W 37. minucie za Márcia Machada wszedł Marcel Pereira. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Tuż po przerwie jedyną bramkę meczu zdobył Marcel Pereira dla drużyny Penafielu. Bramka padła w tej samej minucie. Po godzinie gry w jedenastce Penafielu doszło do zmiany. Alfredo wszedł za Marcela Pereirę.

Po chwili trener Leixoes postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Brunona Bragę. Na boisko wszedł Graça, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Derick Poloni z zespołu gospodarzy. Była to 76. minuta spotkania. Niedługo później trener Penafielu postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ronalda Tavaresa wszedł Jeferson Silva, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Penafielu utrzymać prowadzenie.

Felipe Francisco Macedo
73′ Rui Pedro Oliveira Silva
João Paulo Pereira Gomes
Vítor Bruno Ramos Gonçalves
Paulo Henrique Rodrigues Cabral25′
76′ Derick Theodoro Santos Poloni
Abilio Rafael Barbosa de Sousa
Pedro Filipe Tinoco Monteiro
Pedro Emanuel Moreira de Sousa
69′ Bruno Manuel Araújo Braga
Romeu Oliveira Ribeiro
Luís Manuel da Costa Silva
Gleison Wilson Da Silva Moreira
83′ Gonçalo Baptista Franco
José Pedro Ferradeira dos Santos
73′ Pedro Miguel da Silva Rocha
Pedro Jorge Pires Fernandes Lemos
Pedro Manuel Mota Pinto
Jeferson Silva dos Santos86′
83′ Valdemar António Almeida
Marcel Henrique Garcia Alves Pereira37′  47′ 60′
69′ João Pedro Salazar da Graça
Jorge da Costa Pires
Aldo Josué Gomes Soares
Alfredo Francisco Martins60′

Przewaga drużyny Leixoes w posiadaniu piłki była ogromna (74 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Leixoes obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.