Liga portugalska - 15. kolejka Segundy Liga: CD Cova Piedade - GD Chaves 0-2 (0-1)

4 stycznia na Estádio Municipal José Martins Vieira w Almadzie odbył się mecz 15. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami CD Cova i Chavesu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Chavesu 2-0. Na stadionie zasiadło 828 widzów.

15. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-01-04 16:00 | Stadion: Estádio Municipal José Martins Vieira | Widzów: 828 | Arbiter: João Pinto
CD Cova Piedade
GD Chaves
0
2
André Luis 7'
Platiny 56'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Chavesu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. André Luis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chavesu, zdobywając bramkę w siódmej minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Od 28. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chavesu.

Zespół CD Cova ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Platiny.

W 57. minucie Gustavo został zmieniony przez André Carvalhasa. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Celso Raposo z CD Cova. Była to 63. minuta pojedynku. Kibice CD Cova nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gustava Souzę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Vitinho.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Ricardo Jorge Novo Nunes
44′ Allef Bessa Nunes
Kevin David Medina Renteria
63′ Celso Daniel Caeiro Raposo
José Manuel Mendes Gomes45′
Victor Guilherme Massaia
Jean Felipe Nogueira da Silva
38′ Thabo Cele
Hugo Cerqueira Pinto Basto
Francisco Jiayu Chen
Jefferson de Jesus Santos
Sérgio Romeu Marakis
Raphael Guzzo
57′ Gustavo Nascimento da Costa
Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues  56′ 28′
68′ Femi Emmanuel Balogun
Sodiq Olamilekan Fatai70′
68′ Victor Guilherme dos Santos Carvalho
Diego Fortunato Santos Queiroz
68′ Alhassane Sylla
João Pedro Costa Gamboa83′
Tiago Miguel Silva Vilela Lima Pereira
João Pedro Araújo Correia76′
Robson Vaz Shimabuku
João Pedro Fortes Bachiessa70′
57′ André Filipe da Silva Carvalhas
João Diogo Marques Paredes
68′ Gustavo Moura e Souza
. Wagner

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom CD Cova, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.