Liga portugalska - 15. kolejka Segundy Liga: Academico de Viseu FC - CD Nacional Funchal 0-0

5 stycznia na Estádio Municipal do Fontelo odbyło się spotkanie 15. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Viseu FC i Nacionalu Funchal. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 609 widzów.

15. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-01-05 16:00 | Stadion: Estádio Municipal do Fontelo | Widzów: 609 | Arbiter: Luís Máximo
Academico de Viseu FC
CD Nacional Funchal
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Nacionalu Funchal wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach drużyna Nacionalu Funchal próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Jeanowi Patricowi, zawodnikowi Viseu FC. Niedługo później trener Nacionalu Funchal postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Kenji Gorré, a murawę opuścił José Riascos.

Po chwili trener Viseu FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Luisinha. Na boisko wszedł Bruninho, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 76. minucie João Mário został zmieniony przez Anthony'ego Cartera. W 77. minucie Ruben został zmieniony przez Jotę, co miało wzmocnić jedenastkę Nacionalu Funchal. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Latyra Falla na Fernanda Ferreirę.

W doliczonej szóstej minucie meczu sędzia pokazał kartkę João Camachowi z zespołu gości.

Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
84′ Latyr Fall
Micael Ruben77′
Kelvin Monteiro Medina
João Pedro Gomes Camacho90′
João Ribeiro Oliveira
Nuno Miguel Oliveira Borges
48′ Jean Patric Lima dos Reis
Witiness Chimoio Joao Quembo
76′ João Mário Nunes Fernandes
José Brayan Riascos Valencia62′
68′ Luis Miguel Pinheiro Andrade
Marcelo de Freitas Costa
84′ Fernando Jose Almeida Ferreira
Kenji Gorré62′
76′ Anthony Charles Carter
João Tiago Serrão Garcês77′
68′ Bruno Filipe Lopes Correia
Pedro Henrique Perotti

Przewaga drużyny Nacionalu Funchal w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Nacionalu Funchal w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.