Liga portugalska - 15. kolejka Primeiry Liga: Sporting Lizbona - FC Porto 1-2 (1-1)

W pojedynku 15. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 5 stycznia, zespół Sportinga przegrał z Porto 1-2 (1-1). Mecz na Estádio José Alvalade w Lizbonie obejrzało 41 247 widzów.

15. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-01-05 18:30 | Stadion: Estádio José Alvalade | Widzów: 41247 | Arbiter: Neves Moreira de Sousa
Tiquinho Soares 73'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Porto zajmowała drugą, natomiast jedenastka Sportinga - trzecią pozycję.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Moussa Marega. Asystę zaliczył Jesus Corona.

W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andrésa Uribego z Porto, a w 22. minucie Marcosa Acunę z drużyny przeciwnej. W 24. minucie za Pepe wszedł Chancel Mbemba. W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aleksa Tellesa z Porto, a w 36. minucie Brunona Fernandesa z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Sportinga w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie gola wyrównującego strzelił Marcos Acuna. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Luciano Vietto.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Porto postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Shoyę Nakajimę. Na boisko wszedł Luis Díaz, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcana z Porto, a w 71. minucie Idrissę Doumbię z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto w 73. minucie spotkania, gdy Tiquinho strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Aleksa Tellesa.

W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tiquinha z Porto, a w 78. minucie Wendla z drużyny przeciwnej. Kibice Sportinga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rafaela Camacha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Stefan Ristovski. W 79. minucie Idrissa Doumbia został zmieniony przez Gonzala Platę, a za Yannicka Bolasiego wszedł na boisko Jesé, co miało wzmocnić zespół Sportinga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Otavinha na Sergia Oliveirę.

W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Otavinha z Porto, a w czwartej minucie doliczonego czasu meczu Jeségo z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

. Pepe24′
79′ Stefan Ristovski
Alex Nicolao Telles29′
 44′ 22′ Marcos Acuna
Otávio Edmilson da Silva Monteiro81′ 86′
36′ Bruno Miguel Borges Fernandes
Luis Helio Pereira Danilo
71′ 79′ Idrissa Doumbia
Andrés Mateus Uribe Villa17′
78′ Marcus Wendel Valle da Silva
Francisco das Chagas Soares dos Santos  73′ 74′
86′ Yannick Bolasie Yala
Sergio Oliveira86′
79′ Gonzalo Jordy Plata Jiménez
Vincent Aboubakar
86′ 90′ Jesé Rodríguez Ruiz
Luis Fernando Díaz Marulanda66′
79′ Rafael Euclides Soares Camacho
José Luís Mendes Andrade

Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy gospodarzy. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Porto dostali dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.