Liga portugalska - 15. kolejka Primeiry Liga: Rio Ave FC - CS Marítimo Funchal 0-1 (0-0)

5 stycznia na Estádio do Rio Ave Futebol Clube w Vili do Conde odbył się mecz 15. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Rio Ave i CS Marítimo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CS Marítimo 1-0. Na stadionie stawiło się 2 168 widzów.

15. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-01-05 16:00 | Stadion: Estádio do Rio Ave Futebol Clube | Widzów: 2168 | Arbiter: Manuel Oliveira
Rio Ave FC
CS Marítimo Funchal
0
1
Getterson 82'

Drużyna CS Marítimo przed meczem zajmowała 13. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków zespół CS Marítimo wygrał 15 razy i zanotował 12 porażek oraz 13 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 26. minucie za Ronana wszedł Bruno Moreira.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartkami Francka-Yvesa Bambocka, Rúbena Ferreirę, Jorge Correę z jedenastki gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener CS Marítimo postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Jorge Correę i na pole gry wprowadził napastnika Erivalda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Matheusa Reisa z Rio Ave, a w 67. minucie Josipa Vukovicia z drużyny przeciwnej.

W 68. minucie w zespole CS Marítimo doszło do zmiany. Edgar Costa wszedł za Rodriga Pinha.

Pod koniec meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Getterson dla jedenastki CS Marítimo. Bramka padła w tej samej minucie. Po chwili trener Rio Ave postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia zastąpił zmęczonego Tarantiniego. Na boisko wszedł Joca, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Minutę później w zespole CS Marítimo doszło do zmiany. Marcelinho wszedł za Nanu. W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Erivaldowi z CS Marítimo.

Rúben Rafael de Sousa Ferreira45′
66′ Matheus Reis de Lima
Renê Ferreira dos Santos
Diego Lopes
Roberto de Jesus Machado
90′ Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini
Franck-Yves Bambock45′
26′ Ronan David Jerônimo
Pedro Henrique Rocha Pelágio
90′ Jorge Samuel Figueiredo Fernandes
José Edgar Andrade da Costa68′
Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho
Marcelo Antônio de Oliveira90′
26′ Bruno Daniel Pereira Castro Moreira
Erivaldo Jorge Paulo Ferreira59′ 90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Rio Ave obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy pięć.

Drużyna Rio Ave wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.