Liga portugalska - 15. kolejka Primeiry Liga: Os Belenenses SAD - Sporting Braga 1-7 (1-4)

4 stycznia na Estádio Nacional w Jamor odbył się mecz 15. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami CF Belenenses i Sportinga Braga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sportinga Braga 7-1. Starcie obejrzało 3 190 widzów.

15. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-01-04 19:00 | Stadion: Estádio Nacional | Widzów: 3190 | Arbiter: Tiago Martins
Rui Fonte 84',90'

Drużyna CF Belenenses przed meczem zajmowała 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 pojedynków zespół Sportinga Braga wygrał 28 razy i zanotował dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga Braga w ósmej minucie spotkania, gdy Ricardo Horta strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Paulinho.

Niedługo później Francisco Trincão wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Braga, zdobywając kolejną bramkę w 19. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Sequeira.

W 20. minucie żółtą kartkę dostał Silvestre Varela, zawodnik CF Belenenses.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 22. minucie Ricardo Horta po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-3. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Paulinho.

Piłkarze CF Belenenses szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Silvestre Varela. Asystę zaliczył Chima Akas.

W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką André Santos z CF Belenenses, a w 38. minucie Fransérgię z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga Braga w 45. minucie spotkania, gdy João Palhinha strzelił czwartego gola. Bramka padła po podaniu Ricarda Horty.

Drugą połowę zespół CF Belenenses rozpoczął w zmienionym składzie, za Gonçala Silvę wszedł Robinho.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik na 1-5 podwyższył Paulinho. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Ricardo Esgaio.

W 66. minucie za Francisca Trincão wszedł Bruno Xadas. Chwilę później trener Sportinga Braga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Rui Fonte, a murawę opuścił Paulinho. Rui Fonte nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając dwa gole. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie w drużynie CF Belenenses doszło do zmiany. Hakim Ouro-Sama wszedł za Zandera Cassierrę.

Robinho z CF Belenenses w 75. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w tej samej minucie. Trener CF Belenenses wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marca Matiasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Silvestre Varela. Na siedem minut przed zakończeniem starcia w zespole Sportinga Braga doszło do zmiany. Wilson Eduardo wszedł za Ricarda Hortę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga Braga w 84. minucie spotkania, gdy Rui Fonte strzelił szóstego gola. Bramka padła po podaniu Ricarda Esgaia.

W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Rui Fonte ze Sportinga Braga. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-7.

Ricardo Sousa Esgaio
46′ Goncalo Silva
Vítor Tormena de Farias
36′ André Filipe Bernardes Santos
Francisco António Machado Mota Castro Trincao  19′ 66′
69′ Zander Mateo Cassierra Cabezas
João Paulo Dias Fernandes  48′ 69′
 32′ 20′ 79′ Silvestre Varela
Ricardo Jorge Luz Horta  8′, 22′ 83′
João Manuel Silva Monteiro
Tiago Magalhães de Sá
Nilton Varela Lopes
Wallace Fortuna dos Santos
69′ Hakim Ouro-Sama
João Pedro Barradas Novais
Tomás Pais Neto Sarmento Castro
Bruno Alexandre Vieira Almeida66′
João Diogo Alves Rodrigues
Rui Pedro da Rocha Fonte69′  84′, 90′
79′ Marco André da Silva Lopes Matias
Murilo De Souza Costa
46′ 75′ 75′ Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira
Wilson Bruno Naval da Costa Eduardo83′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Sportinga Braga przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.