Liga portugalska - 15. kolejka Primeiry Liga: FC Paços de Ferreira - Moreirense FC 1-0 (1-0)

W starciu 15. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 5 stycznia, jedenastka FC Paços wygrała z Moreirense 1-0 (1-0). Mecz na Estádio da Capital do Móvel w Paços de Ferreirze obejrzało 2 612 widzów.

15. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-01-05 16:00 | Stadion: Estádio da Capital do Móvel | Widzów: 2612 | Arbiter: Hélder Malheiro
FC Paços de Ferreira
Moreirense FC
1
0
Bruno Araújo 15'

Drużyna FC Paços przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Jedenastka Moreirense wygrała aż 11 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Paços w 15. minucie spotkania, gdy Bruno Araújo strzelił pierwszego gola.

W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vasca z FC Paços, a w 37. minucie João Aurélia z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Paços.

W 55. minucie Murilo został zmieniony przez Joao Amarala. W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Lazarowi Rosiciowi, piłkarzowi gości.

Na murawie, jak to często zdarzało się FC Paços w tym sezonie, pojawił się Oleg Reabciuk, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 64. minucie Héldera Ferreirę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Moreirense doszło do zmiany. Alex Soares wszedł za Bilela Aouacherię. W 73. minucie arbiter pokazał kartkę Aleksowi Soaresowi z jedenastki gości.

Kibice Moreirense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nenê'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Luís Machado. Od 82. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie FC Paços doszło do zmiany. André wszedł za Douglasa Tanque'a.

Mateus Pasinato
 15′ Bruno Araujo
Iago Azevedo dos Santos
Marco João Costa Baixinho
João Miguel Coimbra Aurélio37′
Jóbson de Brito Gonzaga
Djavan da Silva Ferreira
82′ Bruno Martins Teles
Lazar Rosić58′
Luíz Carlos Martins Moreira
Filipe Miguel Barros Soares
24′ Vasco André Moreira da Rocha
Fábio José Ferreira Pacheco
55′ Murilo Oliveira de Freitas
Pedro Nuno Fernandes Ferreira82′
85′ Douglas Willian da Silva Souza
Luís Miguel Vieira Babo Machado77′
64′ Hélder José Castro Ferreira
Bilel Aouacheria65′
Adriano Duarte Castanheira
Fábio Gonçalves Abreu
Simão Verza Bertelli
Pedro José da Silva Trigueira
85′ . Andre Micael
Anthony D'Alberto
64′ 86′ Oleg Reabciuk
Rafik Halliche
55′ 90′ Joao Amaral