Liga portugalska - 15. kolejka Primeiry Liga: CD Aves - CD Santa Clara 0-1 (0-0)

4 stycznia na Estádio Clube Desportivo das Aves w Vili dasie Aves odbyło się starcie 15. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Aves i Santa Clara. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Santa Clara 1-0. Na stadionie zasiadło 1 257 widzów.

15. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-01-04 16:30 | Stadion: Estádio Clube Desportivo das Aves | Widzów: 1257 | Arbiter: Iancu Vasilica
CD Aves
CD Santa Clara
0
1
Fábio Cardoso 64'

Był to mecz drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkał się 18. i 15. zespół Primeiry Liga.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki drużyna Aves wygrała 13 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Adam Dźwigała z Aves. Była to 18. minuta spotkania.

W 54. minucie kartką został ukarany Claudio Falcão, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santa Clara w 64. minucie spotkania, gdy Fábio Cardoso zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się João Afonso.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Thiagowi Santanie z drużyny gości. W 71. minucie Adam Dźwigała został zmieniony przez Miguela Tavaresa. W 72. minucie kartkę obejrzał Reko z Aves.

W 76. minucie Ukra został zmieniony przez Andersona Carvalhę, co miało wzmocnić jedenastkę Santa Clara. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Reka na Mohameda Tourégo oraz Rúbena Oliveirę na Brunona Lourença. Niedługo później trener Santa Clara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Guilherme Schettine, a murawę opuścił Thiago Santana. W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jaílsona z Aves, a w 89. minucie Francisca Ramosa z drużyny przeciwnej.

W doliczonej trzeciej minucie starcia w zespole Santa Clara doszło do zmiany. Ze Manuel wszedł za Carlosa.

Fabio Cardoso  64′
88′ Jaílson de Lima Araújo
João Ricardo da Silva Afonso
18′ 71′ Adam Dźwigała
César Henrique Martins
Zidane Agustini Banjaqui
Lincoln Henrique Oliveira dos Santos
54′ Cláudio Falcão Santos
Osama Jabbar Shafeeq Rashid
86′ Rúben Alexandre Gomes Oliveira
Francisco Augusto Neto Ramos89′
Valdomiro Tualungo Paulo Lameiras
Andre Filipe Ukra76′
Arthur Kevin Yamga Tientcheu
Thiago Santos Santana66′ 87′
72′ 86′ Miguel Gonçalves Silva
Anderson de Carvalho Santos76′
86′ Bruno Miguel Ponces Lourenço
Lucas Marques de Oliveira
86′ Mohamed Cheik Ali Touré
Bruno José Pavan Lamas
Enzo Alan Zidane Fernández
Guilherme Schettine Guimarães87′
71′ Miguel Ângelo Almeida Vieira Tavares
. Ze Manuel90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Aves dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.