Liga portugalska - 14. kolejka Segundy Liga: SC Covilha - SL Benfica II 2-2 (1-1)

W spotkaniu 14. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 29 grudnia, drużyna Covilha zremisowała z Benficą II 2-2 (1-1). Mecz na Estádio Municipal José dos Santos Pinto w Covilhã obejrzało 590 widzów.

14. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-12-29 12:15 | Stadion: Estádio Municipal José Santos Pinto | Widzów: 590 | Arbiter: Miguel Nogueira
Nuno Santos 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć zespół Covilha wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Covilha otworzyli wynik. W ósmej minucie Mica dał prowadzenie swojej drużynie.

Zespół Benfiki II wyrównał wynik meczu. W 32. minucie bramkę wyrównującą zdobył Daniel.

W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kheireddine Zarabiego z Covilha, a w 40. minucie Kevina Csobotha z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 72. minucie w zespole Covilha doszło do zmiany. Abdoulaye Daffé wszedł za Kukulę. W tej samej minucie Adriano Castanheira zastąpił Vítora Bonaniego.

Chwilę później trener Benfiki II postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Tyronne Ebuehiego. Na boisko wszedł João Ferreira, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Benfica II: Rafaelowi Bricie w 77. i Umarowi Embaló w 85. minucie. Chwilę później trener Covilha postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Deivison, a murawę opuścił Miranda.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benfiki II w 90. minucie spotkania, gdy Nuno Santos strzelił drugiego gola. W siódmej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Fábio Duarte z drużyny gości.

Zespół Covilha nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W tej samej minucie wynik ustalił Vítor Bonani.

Minutę później czerwoną kartkę obejrzał João Ferreira, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Nuno Albertino Varela Tavares
38′ Kheireddine Zarabi
Tiago Filipe Oliveira Dantas
90′ Guilherme dos Santos Rodrigues
Rafael Alexandre Sousa Gancho Brito77′
 8′ Micael Cabrita Silva Mica
Gonçalo Matias Ramos
Gilberto Manuel Pereira da Silva
Nuno Miguel Valente Santos  90′
72′ Erson Stiven Dias Costa
Kevin Csoboth40′ 78′
72′ Adriano Duarte Castanheira
Felipe Rodrigues da Silva83′
72′  90′ João Vitor Bonani Rodrigues
Pedro Henrique Alves de Almeida
Rodrigo Antônio do Nascimento
Ilija Vukotić
90′ Deivison William Borges
Úmaro Embaló78′ 85′
72′ Abdoulaye Daffé
Rodrigo Fernandes da Conceição

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Benfiki II, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.