Liga portugalska - 14. kolejka Segundy Liga: GD Chaves - UD Vilafranquense 2-1 (1-0)

29 grudnia na Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira odbył się mecz 14. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Chavesu i UD Vilafranquense. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Chavesu 2-1. Na stadionie stawiło się 1 451 widzów.

14. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-12-29 18:15 | Stadion: Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira | Widzów: 1451 | Arbiter: Hugo Silva
João Vieira 68'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 14. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Diogowi Izacie i Chinie.

W 22. minucie Filipe Oliveira został zastąpiony przez Wilsona Santosa. W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tarcísia z UD Vilafranquense, a w 42. minucie Nemanję Ćalasana z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Chavesu otworzyli wynik. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się André Luis. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Chavesu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Ulissesowi Oliveirze z UD Vilafranquense. Była to 55. minuta spotkania. Trener Chavesu postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Niltinha. Na boisko wszedł Bachi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Zawodnicy UD Vilafranquense odpowiedzieli strzeleniem gola. W 68. minucie João Vieira wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chavesu w 71. minucie spotkania, gdy Platiny zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 73. minucie w zespole Chavesu doszło do zmiany. Sodiq Olamilekan wszedł za João Correię. Trener UD Vilafranquense postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił obrońcę Dénisa Martinsa i na pole gry wprowadził napastnika Gustava Tocantinsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole Chavesu doszło do zmiany. Wagner wszedł za Platiny'ego.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Adilson Aguero dos Santos
42′ Nemanja Ćalasan
José Tarcísio Lima Martins33′
73′ João Pedro Araújo Correia
Pedro Miguel Neves Santos
 71′ 86′ Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues
Ulisses Rocha de Oliveira55′
 44′ André Luis Silva de Aguiar
Filipe Santos Oliveira22′
66′ Nilton Soares Rodrigues
Vinícius Lopes Laurindo
66′ João Pedro Fortes Bachiessa
Filipe Manuel Nunes Brigues
João Diogo Marques Paredes
Gustavo Henrique Barbosa Freire84′
73′ Sodiq Olamilekan Fatai
Wilson dos Santos Januário22′
86′ . Wagner
Isidoro Joamir Hinestroza Hernández

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna UD Vilafranquense wymieniła dwóch graczy.