Liga portugalska - 14. kolejka Segundy Liga: FC Penafiel - GD Estoril Praia 1-0 (0-0)

28 grudnia na Estádio Municipal 25 de Abril odbył się pojedynek 14. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Penafielu i Estorilu Praia. Starcie zakończyło się zwycięstwem Penafielu 1-0. Na stadionie stawiło się 378 widzów.

14. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-12-28 12:00 | Stadion: Estádio Municipal 25 de Abril | Widzów: 378 | Arbiter: Anzhony Rodrigues
FC Penafiel
GD Estoril Praia
1
0
Ronaldo Tavares 46'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań drużyna Penafielu wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gleisona z Penafielu, a w 21. minucie Azoughę Tembeng z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Penafielu w 46. minucie spotkania, gdy Ronaldo Tavares zdobył pierwszą bramkę. W 53. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Romeu Ribeirowi z Penafielu.

W następstwie utraty bramki trener Estorilu Praia postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Rafaela Barbosę i na pole gry wprowadził napastnika Nicolasa Carecę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Po godzinie gry żółtą kartkę dostał Coronas, zawodnik gospodarzy. W 66. minucie Azougha Tembeng został zmieniony przez Matheusa Índia.

W 67. minucie Márcio Machado został zmieniony przez Rustera, co miało wzmocnić drużynę Penafielu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta na João Oliveirę w 84. minucie. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rafę Sousę z Penafielu, a w 82. minucie Lucasa África z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Penafielu postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Gleisona wszedł Inácio, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W 86. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Lucas Áfrico, osłabiając zespół Estorilu Praia. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 82. minucie. W doliczonym czasie gry w drużynie Penafielu doszło do zmiany. Marcel Pereira wszedł za Rafę Sousę. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej drugiej minucie pojedynku, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom zespołu gospodarzy: Ronaldowi Tavaresowi i Luísowi Ribeirowi.

FC Penafiel
90′ Luís Carlos Gaspar dos Santos Ribeiro
Philipe Maia de Freitas
76′ 90′ Abilio Rafael Barbosa de Sousa
Simão Pedro Soares Azevedo
61′ Pedro Emanuel Moreira de Sousa
Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa55′
53′ Romeu Oliveira Ribeiro
Daniel Santos Bragança
Alan Eduardo Schons
Azougha Tembeng Abenego21′ 66′
18′ 84′ Gleison Wilson Da Silva Moreira
Roberto Porfirio Maximiano Rodrigo84′
 46′ 90′ Ronaldo Rodrigues Tavares
Hugo Filipe Pinto Servulo Firmino
67′ Márcio Alexandre Santos Machado
Olávio Vieira dos Santos Júnior
Filipe André Martins Freitas Ferreira
Vladimir Stojković
84′ Inácio Carneiro dos Santos
Ricardo Ferreira Tavares
Jeferson Silva dos Santos
Matheus da Cunha Gomes66′
90′ Marcel Henrique Garcia Alves Pereira
Duarte Urtigueira Gouveia Beirão Valente
Jorge da Costa Pires
João Miguel Melo de Oliveira84′
Alfredo Francisco Martins
Nicolas Mores da Cruz55′
67′ Ruster Santos D'ajuda
André Filipe Russo Franco

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Estorilu Praia, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał sześć żółtych.