Liga portugalska - 14. kolejka Segundy Liga: CD Mafra - Academico de Viseu FC 1-1 (1-1)

29 grudnia na Estádio Municipal de Mafra odbyło się spotkanie 14. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Mafry i Viseu FC. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 682 widzów.

14. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-12-29 16:00 | Stadion: Estádio Municipal de Mafra | Widzów: 682 | Arbiter: Fabio Melo
CD Mafra
Academico de Viseu FC
1
1
Joel 4'
Rúben Freitas 12' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Viseu FC wygrał dwa razy, zremisował pięć, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mafry w czwartej minucie spotkania, gdy Joel strzelił pierwszego gola.

W 12. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Mafry Rúben Freitas. W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jeana Patrica z Viseu FC, a w 41. minucie Paula Ayongo z drużyny przeciwnej.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Gustavo Cazonatti, zawodnik Mafry. W 54. minucie za Gustava Cazonattiego wszedł Zé Tiago.

Niedługo później trener Mafry postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Paula Ayongo. Na boisko wszedł Areias, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Viseu FC: Luisinhowi w 70. i João Oliveirze w 85. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Ricardo Baleia Janota
12′ (samob.) Rúben Diogo Francisco Freitas
Steven Fernandes Pereira
Juary Martinho Soares
Félix Mathaus Lima Santos
 4′ Joel António Soares Ferreira
Jorge Miguel Machado Almeida
João Miguel Xavier Ferreira dos Santos
Seong-Hwan Yang
50′ 54′ Gustavo Cazonatti
Latyr Fall80′
José Carlos Silva Franco
Kelvin Monteiro Medina
João Tavares Almeida
João Ribeiro Oliveira85′
41′ 67′ Paul Ayongo
Jean Patric Lima dos Reis35′
Diego Luiz de Siqueira Medeiros
João Mário Nunes Fernandes90′
77′ Nuno Miguel Santos Rodrigues
Luis Miguel Pinheiro Andrade70′ 86′
José Carlos da Silva Fernandes Chastre
Elísio Miguel Oliveira Pais­
Guilherme Filipe Salgado Ferreira
João Miguel Passos Manuel Pica
54′ José Tiago Almeida Martins
Lucas Silva dos Santos
67′ Rui Manuel Linhares Areias
Diogo de Almeida Santos
Rui Pedro Ribeiro Fernandes Duarte Gomes
Fernando Jose Almeida Ferreira80′
77′ Lucas Rodrigues da Silva
Anthony Charles Carter90′
Flávio António Silva
Bruno Filipe Lopes Correia86′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Viseu FC. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.