Liga portugalska - 14. kolejka Primeiry Liga: Sporting Braga - FC Paços de Ferreira 0-1 (0-1)

15 grudnia na Estádio Municipal de Braga odbył się pojedynek 14. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Sportinga Braga i FC Paços. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Paços 1-0. Spotkanie obejrzało 5 909 widzów.

14. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-12-15 21:00 | Stadion: Estádio Municipal de Braga | Widzów: 5909 | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
Sporting Braga
FC Paços de Ferreira
0
1
Douglas Tanque 38'

Drużyna FC Paços przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 meczów jedenastka Sportinga Braga wygrała 18 razy i zanotowała 11 porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut zespół Sportinga Braga zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FC Paços była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Paços: Maracásowi w 27. i Pedrinhowi Moreirze w 34. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Paços w 38. minucie spotkania, gdy Douglas Tanque strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Luiz Carlos.

W 40. minucie kartkę dostał Bruno Viana, zawodnik Sportinga Braga. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Paços.

W 55. minucie sędzia przyznał kartkę Marcowi Baixinhowi z drużyny gości. Trener Sportinga Braga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ruiego Fontego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić André Horta.

W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Lamine'owi Diaby'emu z FC Paços. W tej samej minucie w jedenastce Sportinga Braga doszło do zmiany. Wilson Eduardo wszedł za Galena. W tej samej minucie trener FC Paços postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Zé Uilton, a murawę opuścił Hélder Ferreira.

W 78. minucie Douglas Tanque został zmieniony przez Renata Dadaşova. W 80. minucie Diogo Viana został zmieniony przez Francisca Trincão, co miało wzmocnić drużynę Sportinga Braga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Murila na Olega Reabciuka. W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Renat Dadaşov, piłkarz gości.

Jóbson de Brito Gonzaga27′
80′ Diogo Viana
Jorge Fernando dos Santos Silva
40′ Bruno Viana Willemen da Silva
Bruno Martins Teles
João Pedro Barradas Novais
Pedro Filipe Barbosa Moreira34′
João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves
Mohamed Lamine Diaby63′
62′ André Filipe Luz Horta
Luíz Carlos Martins Moreira
João Paulo Dias Fernandes
Douglas Willian da Silva Souza  38′ 78′
63′ Wenderson Galeno
Rafael Gustavo Meneghel Gava
62′ Rui Pedro da Rocha Fonte
Diogo Rafael Almeida
80′ Francisco António Machado Mota Castro Trincão
Renat Dadaşov78′ 90′
63′ Wilson Bruno Naval da Costa Eduardo
José Uilton Silva de Jesus63′

Przewaga zespołu Sportinga Braga w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Sportinga Braga dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy pięć.