Liga portugalska - 14. kolejka Primeiry Liga: Moreirense FC - Os Belenenses SAD 2-1 (0-1)

15 grudnia na Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas w Moreirze de Cónegos odbył się mecz 14. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Moreirense i CF Belenenses. Starcie zakończyło się zwycięstwem Moreirense 2-1. Na stadionie zasiadło 943 widzów.

14. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-12-15 16:00 | Stadion: Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas | Widzów: 943 | Arbiter: Gustavo Correia
M. Cassierra 18'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna CF Belenenses zajmowała 12., natomiast zespół Moreirense - 13. miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki drużyna CF Belenenses wygrała 10 razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze CF Belenenses nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie bramkę zdobył Zander Cassierra. Asystę zanotował Licá.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Nunowi Coelhowi z CF Belenenses. Była to 42. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CF Belenenses.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom CF Belenenses: Tiagowi Esgaiowi w 49. i Andre'owi Sousie w 61. minucie. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Andre Sousa z drużyny CF Belenenses i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w tej samej minucie.

Wysiłki podejmowane przez zespół Moreirense w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Steven de Sousa.

W 64. minucie Filipe Soares został zmieniony przez Pedro Nuna. W 67. minucie żółtą kartkę obejrzał André Santos z drużyny gości. Trener CF Belenenses wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marca Matiasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Zander Cassierra.

Trener Moreirense postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił obrońcę Djavana Ferreirę i na pole gry wprowadził napastnika Bilela Aouacherię, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 81. minucie Silvestre Varela został zmieniony przez Kikasa, a za Licę wszedł na boisko Hakim Ouro-Sama, co miało wzmocnić zespół CF Belenenses. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksa Soaresa na Nenê'a. Na osiem minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Chowowi, piłkarzowi CF Belenenses.

Trzeba było trochę poczekać, aby Lazar Rosić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Moreirense, strzelając kolejnego gola w 89. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Pedro Nuna.

W doliczonej drugiej minucie starcia żółtą kartkę dostał João Aurélio, zawodnik gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

André Campos Moreira
90′ João Miguel Coimbra Aurélio
Chima Akas Uche
76′ Djavan da Silva Ferreira
Tomás Aresta Branco Machado Ribeiro
 61′ Steven de Sousa Vitória
Nuno Miguel Prata Coelho42′
 89′ Lazar Rosić
André Filipe Bernardes Santos67′
83′ Alexandre Miguel Barros Soares
Manuel Luís da Silva Cafumana82′
64′ Filipe Miguel Barros Soares
Bernardo Oliveira Dias
76′ Bilel Aouacheria
João Diogo Alves Rodrigues81′
83′ Ânderson Miguel da Silva
Marco André da Silva Lopes Matias68′
64′ Pedro Nuno Fernandes Ferreira
Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Moreirense pokazał jedną żółtą.