Liga portugalska - 14. kolejka Primeiry Liga: CS Marítimo Funchal - Boavista FC 1-0 (1-0)

W spotkaniu 14. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 14 grudnia, zespół CS Marítimo wygrał z Boavistą 1-0 (1-0). Mecz na Estádio dos Barreiros w Funchalu obejrzało 4 670 widzów.

14. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-12-14 16:30 | Stadion: Estádio dos Barreiros | Widzów: 4670 | Arbiter: João Pedro Pinheiro
CS Marítimo Funchal
Boavista FC
1
0
I. Mandiang 1' (samob.)

Zespół CS Marítimo przed meczem zajmował 15. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków drużyna CS Marítimo wygrała 16 razy i zanotowała 13 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Boavisty Idrissa Mandiang.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CS Marítimo.

Drugą połowę zespół Boavisty rozpoczął w zmienionym składzie, za Idrissę Mandiang wszedł Gustavo. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gustavo Dulanto osłabiając tym samym drużynę gości.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Paulinha z Boavisty, a w 55. minucie Nanu z drużyny przeciwnej. W 63. minucie Nanu został zmieniony przez Jhona Cleya. Trener CS Marítimo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marcelinha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Erivaldo.

W 68. minucie w zespole Boavisty doszło do zmiany. Mateus wszedł za Heriberta Tavaresa. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał żółtą kartkę Jhonowi Cleyowi, zawodnikowi gospodarzy. Trener Boavisty postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Yawa Ackaha i na pole gry wprowadził napastnika Yusuphę Njie, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 86. minucie w drużynie CS Marítimo doszło do zmiany. Leandro Barrera wszedł za Gettersona. W drugiej połowie nie padły bramki.

Gustavo Alfonso Dulanto Sanguinetti47′
55′ 63′ Eulânio Ângelo Chipela Gomes
Miguel Ricardo Costa
86′ Getterson Alves dos Santos
Paulo Lucas Santos de Paula54′
Daizen Maeda
Heriberto Moreno Borges Tavares68′
67′ Erivaldo Jorge Paulo Ferreira
Nikola Stojiljković
Charles Marcelo da Silva
Helton Brant Aleixo Leite
Dejan Kerkez
Miguel Silva Reisinho
63′ 78′ Jhon Cley Jesus Silva Coelho
Gustavo Affonso Sauerbeck46′
Pedro Henrique Rocha Pelágio
Alberto Bueno Calvo
86′ Leandro Iván Barrera
Mateus Galiano da Costa68′
67′ Marcelo Antônio de Oliveira
Yusupha Njie85′
Luciano Nequecaur
Samuel Lopes Robalo Pedro

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.