Liga portugalska - 14. kolejka Primeiry Liga: CD Santa Clara - Sporting Lizbona 0-4 (0-1)

W pojedynku 14. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 16 grudnia, drużyna Santa Clara skompromitowała się ze Sportingiem 0-4 (0-1). Mecz na Estádio de São Miguel w Poncie Delgadzie obejrzało 5 282 widzów.

14. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-12-16 20:00 | Stadion: Estádio de São Miguel | Widzów: 5282 | Arbiter: Manuel Mota
Bruno Fernandes 60'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Santa Clara przebywa na dole tabeli zajmując 14. pozycję, za to drużyna Sportinga zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Sportinga wygrał aż sześć razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach drużyna Sportinga próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Zaidu Sanusi z jedenastki gospodarzy. Była to 22. minuta starcia.

Wysiłki podejmowane przez zespół Sportinga w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie bramkę zdobył Luiz Phellype. Asystę zaliczył Luciano Vietto.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sportinga.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga w 47. minucie spotkania, gdy Luiz Phellype strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Stefan Ristovski.

Niedługo później Yannick Bolasie wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga, zdobywając kolejną bramkę w 54. minucie meczu. Asystę przy golu zaliczył Bruno Fernandes.

W 57. minucie Lincoln został zastąpiony przez Brunona Lamasa. Chwilę później trener Santa Clara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Ze Manuel, a murawę opuścił Lucas Marques.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga w 60. minucie spotkania, gdy Bruno Fernandes zdobył z rzutu karnego czwartą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Po chwili trener Sportinga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Idrissę Doumbię. Na boisko wszedł Rodrigo Battaglia, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Thiago Santana został zmieniony przez Guilherme Schettinego, co miało wzmocnić drużynę Santa Clara. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luiza Phellypego na Jeségo w 71. minucie oraz Wendla na Eduarda Henriquego w tej samej minucie. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Sebastianowi Coatesowi, zawodnikowi gości.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Stefan Ristovski
22′ Zaidu Sanusi
Marcos Acuna
Osama Jabbar Shafeeq Rashid
Bruno Miguel Borges Fernandes  60′ (k.)
58′ Lucas Marques de Oliveira
Idrissa Doumbia64′
57′ Lincoln Henrique Oliveira dos Santos
Marcus Wendel Valle da Silva77′
64′ Thiago Santos Santana
Valentin Rosier
57′ Bruno José Pavan Lamas
Rodrigo Andrés Battaglia64′
Denis Omar Pineda Torres
Eduardo Henrique da Silva77′
64′ Guilherme Schettine Guimarães
Jesé Rodríguez Ruiz71′
58′ . Ze Manuel
Rafael Euclides Soares Camacho

Zespół Sportinga był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.