Reklama

Reklama

Liga portugalska - 13. kolejka Segundy Liga: UD Vilafranquense - Leixoes SC 1-1 (1-0)

14 grudnia na Estádio Municipal de Rio Maior w Rio Maior odbył się mecz 13. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami UD Vilafranquense i Leixoes. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 1 widzów.

14 grudnia  na Estádio Municipal de Rio Maior w Rio Maior odbył się mecz  13. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami UD Vilafranquense  i Leixoes. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 1 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dericka Poloniego z Leixoes, a w 42. minucie Filipe Oliveirę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UD Vilafranquense w 45. minucie spotkania, gdy Dénis Martins strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny UD Vilafranquense.

W 55. minucie Graça zastąpił Vítora Brunona. Kibice Leixoes nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lewisa Mbaha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Júnior. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

Reklama

Chwilę później trener UD Vilafranquense postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Filipe Oliveirę wszedł Alan Bidi-Lecadouq, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka UD Vilafranquense nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Alanowi Bidi-Lecadouqowi z UD Vilafranquense. Była to 64. minuta spotkania. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Leixoes doszło do zmiany. Bruno Braga wszedł za Ruiego Silvę.

Zawodnicy Leixoes w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 85. minucie wynik ustalił Harramiz. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Leixoes zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie CD Cova Piedade. Natomiast 29 grudnia GD Chaves będzie gościć jedenastkę UD Vilafranquense.

Reklama

Reklama

Reklama