Liga portugalska - 13. kolejka Segundy Liga: UD Vilafranquense - Leixoes SC 1-1 (1-0)

14 grudnia na Estádio Municipal de Rio Maior w Rio Maior odbył się mecz 13. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami UD Vilafranquense i Leixoes. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 1 widzów.

13. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-12-14 18:15 | Stadion: Estádio Municipal de Rio Maior | Widzów: 1 | Arbiter: Cláudio Pereira
UD Vilafranquense
Leixoes SC
1
1
Dénis Martins 45'
Harramiz 85'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dericka Poloniego z Leixoes, a w 42. minucie Filipe Oliveirę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UD Vilafranquense w 45. minucie spotkania, gdy Dénis Martins strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny UD Vilafranquense.

W 55. minucie Graça zastąpił Vítora Brunona. Kibice Leixoes nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lewisa Mbaha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Júnior. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

Chwilę później trener UD Vilafranquense postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Filipe Oliveirę wszedł Alan Bidi-Lecadouq, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka UD Vilafranquense nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Alanowi Bidi-Lecadouqowi z UD Vilafranquense. Była to 64. minuta spotkania. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Leixoes doszło do zmiany. Bruno Braga wszedł za Ruiego Silvę.

Zawodnicy Leixoes w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 85. minucie wynik ustalił Harramiz. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Pedro Filipe Tinoco Monteiro
 45′ Dénis Pinho Martins
Valdemar António Almeida
90′ Nikita Korzun
Amine Oudrhiri Idrissi
Pedro Miguel Neves Santos
João Pedro Salazar da Graça55′
Ulisses Rocha de Oliveira
André Filipe Claro de Jesus
42′ 60′ Filipe Santos Oliveira
Harramiz Quieta Ferreira Soares  85′
87′ João André Ribeiro Vieira
Gildo Olímpio Sena Monteiro55′
Rodrigo Martins Josviaki
Fábio Bruno Costa Matos
60′ 64′ Alan Régis Bidi-Lecadouq
Pedro Manuel Mota Pinto
Filipe Manuel Nunes Brigues
Vítor Bruno Ramos Gonçalves55′
90′ José Tarcísio Lima Martins
Bruno Manuel Araújo Braga67′
87′ Gustavo Henrique Barbosa Freire
Gonçalo Baptista Franco
Wilson dos Santos Januário
João Miguel Ferreira Rodrigues
Onyekachi Eze Silas
Lewis Mbah Enoh55′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.