Liga portugalska - 13. kolejka Segundy Liga: UD Oliveirense - FC Penafiel 2-1 (0-0)

15 grudnia na Estádio Carlos Osório w Oliveirze de Azeméis odbył się pojedynek 13. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Oliveirense i Penafielu. Mecz zakończył się zwycięstwem Oliveirense 2-1. Na stadionie stawiło się 1 082 widzów.

13. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-12-15 12:15 | Stadion: Estádio Carlos Osório | Widzów: 1082 | Arbiter: José Rodrigues
Felipe Macedo 90'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Oliveirę z Oliveirense, a w 40. minucie Romeu Ribeira z drużyny przeciwnej.

Niedługo po przerwie zespół gospodarzy pokazał swoją wyższość. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Agdon.

W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sérgia Ribeira z Oliveirense, a w 63. minucie João Paula z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Leandro Teixeira zastąpił Marcela Pereirę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Oliveirense doszło do zmiany. Paraíba wszedł za Oliveirę.

W 71. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał João Paulo, osłabiając zespół Penafielu. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 63. minucie. W 76. minucie Ruster został zmieniony przez Gleisona, co miało wzmocnić drużynę Penafielu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sérgia Ribeira na Cephasa Malelego. A kibice Penafielu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ronalda Tavaresa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Pires. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia żółtą kartką został ukarany Fabinho, piłkarz gospodarzy. Chwilę później trener Oliveirense postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Fabinha wszedł Diogo Clemente, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

Wysiłki podejmowane przez zespół Penafielu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 90. minucie Felipe Macedo wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oliveirense w 90. minucie spotkania, gdy Cephas Malele zdobył drugą bramkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Leandro Marcelo Sousa Teixeira63′
31′ 66′ António Manuel da Silva Oliveira
Pedro Emanuel Moreira de Sousa
Filipe Goncalves
Romeu Oliveira Ribeiro40′
56′ 79′ Sérgio Miguel Hora Ribeiro
Alan Eduardo Schons
83′ 85′ Fábio Miguel Jesus Carvalho
Jorge da Costa Pires79′
Mohamed Bouldini
Alexandre Ludovic Ribeiro Pereira
 49′ Agdon Santos Menezes
Ruster Santos D'ajuda76′
Miguel Bruno Vale
Filipe André Martins Freitas Ferreira
85′ Diogo Mineiro Clemente
Paulo Henrique Rodrigues Cabral
Elízio Adriani Silva Albues
Jeferson Silva dos Santos
66′ José Gervásio dos Santos Neto
Marcel Henrique Garcia Alves Pereira63′
Arnaldo Francisco da Costa Neto
Gleison Wilson Da Silva Moreira76′
Miguel Ângelo Gomes da Silva
Alfredo Francisco Martins
79′  90′ Cephas Malele
Ronaldo Rodrigues Tavares79′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.