Liga portugalska - 13. kolejka Segundy Liga: SC Farense - CD Feirense 1-0 (1-0)

W meczu 13. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 15 grudnia, drużyna Farense zwyciężyła z Feirense 1-0 (1-0). Mecz na Estádio de São Lúis w Faro obejrzało 2 675 widzów.

13. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-12-15 16:00 | Stadion: Estádio de São Lúis | Widzów: 2675 | Arbiter: Neves Moreira de Sousa
SC Farense
CD Feirense
1
0
Miguel Bandarra 7'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków zespół Farense wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie kartką został ukarany José Ricardo, piłkarz Feirense.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Farense w siódmej minucie spotkania, gdy Miguel Bandarra zdobył pierwszą bramkę. W 20. minucie sędzia pokazał kartkę Rafaelowi Vieirze z Farense.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Farense.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Feirense: Fábiowi Espinhowi w 51. i Paraibie w 63. minucie. W 67. minucie João Victor został zmieniony przez Kwamé N'Sora.

W 70. minucie kartkę obejrzał Filipe Melo z drużyny gospodarzy. Po chwili trener Farense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Bura, a murawę opuścił Christian Irobiso. A trener Feirense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vítora Silvę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Bruno Ramires.

Między 83. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Farense. W 83. minucie Ryan Gauld został zmieniony przez Alvarinha, a za Fabrícia wszedł na boisko Mihlali Mayambela, co miało wzmocnić zespół Farense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fábia Espinha na Guilherme Ramosa. W drugiej połowie nie padły gole.

CD Feirense
88′ Hugo Miguel Barreto Henriques Marques
Caio Gobbo Secco
 7′ Miguel Bandarra Rodrigues
José Ricardo Avelar Ribeiro6′
20′ Rafael José Fernandes Teixeira Vieira
Fábio Ricardo Gomes Fonseca51′ 86′
83′ Ryan Gauld
Bruno Edgar Silva Almeida76′
70′ Filipe Joaquim Melo Silva
Aaron Salem Boupendza Pozzi
76′ Christian Okechukwu Irobiso
Abel Issa Camara
Fabio Nunes
João Victor Cunha Borges67′
83′ 87′ Fabrício Santos Simões
Edson Rodrigues Farias63′
Marcio Daniel Fernandes
Ricardo Benjamim Costa Silva
David Sena Fernandes Sualehe
Guilherme Magro Pires Ramos86′
76′ 88′ Jorge Braima Nogueira
Tiago Manuel Oliveira Mesquita
André Filipe Silva Rocha Vieira
Bruno Cristiano Conceição Carvalho Santos
83′ . Alvarinho
Vítor Emanuel Cruz da Silva76′
Octávio Alexandre Leal Barros
Feliz Edgar Neto Vaz
87′ Mihlali Samson Mayambela
Kwamé N'Sor67′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Feirense pokazał trzy.