Liga portugalska - 13. kolejka Segundy Liga: SC Covilha - Académica de Coimbra 1-2 (0-0)

15 grudnia na Estádio Municipal José dos Santos Pinto w Covilhã odbył się mecz 13. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Covilha i Académiki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Académiki 2-1. Na stadionie stawiło się 420 widzów.

13. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-12-15 16:00 | Stadion: Estádio Municipal José Santos Pinto | Widzów: 420 | Arbiter: Hélder Malheiro
D. Djoussé 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć drużyna Covilha wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Covilha próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Covilha wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Deivisona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Abdoulaye Daffé. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola. Po godzinie gry żółtą kartką został ukarany Mauro Cerqueira, piłkarz Académiki.

Tymczasem zawodnicy Covilha nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Brendon.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Académiki doszło do zmiany. Marcos Paulo wszedł za Mendesa. W 75. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Mirandzie z zespołu gospodarzy.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W tej samej minucie Traquina wyrównał wynik meczu.

W 78. minucie za Vítora Bonaniego wszedł Santiago Silva. Trener Académiki postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Derika Lacerdę i na pole gry wprowadził napastnika Donalda Djousségo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Académica: Silvériowi w 81. i Mike'owi w 82. minucie.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Mike, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 82. minucie. W 85. minucie Miranda został zmieniony przez Kukulę, co miało wzmocnić zespół Covilha. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leandra Silvę na Yuri. W 88. minucie żółtą kartkę dostał Leandro Silva, piłkarz gości.

Niedługo później Donald Djoussé wywołał eksplozję radości wśród kibiców Académiki, zdobywając kolejną bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku meczu. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Michael Simões Domingues
 66′ Brendon Lucas da Silva Estevam
José Eduardo Rosa Vale de Castro
78′ João Vitor Bonani Rodrigues
Ricardo Dias
75′ 85′ Guilherme dos Santos Rodrigues
João Sabino Mendes Neto Saraiva70′
Micael Cabrita Silva Mica
Leandro Miguel Pereira da Silva88′ 88′
Gilberto Manuel Pereira da Silva
Derik Gean Severino Lacerda78′
58′ Abdoulaye Daffé
Carlos Filipe Fonseca Chaby
58′ Deivison William Borges
Marcos Paulo Gelmini Gomes70′
85′ Erson Stiven Dias Costa
Hugo Almeida
78′ Ludgério de Almeida Santiago da Silva
Donald Dering Djoussé78′  90′

Przewaga drużyny Covilha w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy gości otrzymali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.