Liga portugalska - 13. kolejka Primeiry Liga: Os Belenenses SAD - FC Porto 1-1 (1-1)

8 grudnia na Estádio Nacional w Jamor odbył się pojedynek 13. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami CF Belenenses i Porto. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Mecz obejrzało 5 153 widzów.

13. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-12-08 21:00 | Stadion: Estádio Nacional | Widzów: 5153 | Arbiter: João Pedro Pinheiro
Os Belenenses SAD
FC Porto
1
1
André Santos 14'
Alex Telles 32'

Drużyna Porto bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy CF Belenenses nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie André Santos dał prowadzenie swojej drużynie.

Piłkarze gości nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 32. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Alex Telles.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 53. minucie kartką został ukarany Silvestre Varela, zawodnik CF Belenenses. W 63. minucie za Wilsona Manafę wszedł Shoya Nakajima.

Między 64. a 71. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom CF Belenenses. W 64. minucie Mamadou Ndiaye został zmieniony przez Sergia Oliveirę, co miało wzmocnić jedenastkę Porto. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zandera Cassierrę na Kikasa. Po chwili trener CF Belenenses postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika André Santos wszedł Hakim Ouro-Sama, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis.

A kibice Porto nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tiquinha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Moussa Marega. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce CF Belenenses doszło do zmiany. Marco Matias wszedł za Licę. W doliczonej drugiej minucie pojedynku sędzia ukarał kartkami Nuna Coelha, Andre'a Sousę, Tiaga Esgaia z CF Belenenses oraz Tiquinha, Pepe z zespołu gości.

FC Porto
64′ Hervé Kouakou Koffi
Agustín Federico Marchesín
65′ Chima Akas Uche
Wilson Migueis Manafá Jancó63′
71′ Tomás Aresta Branco Machado Ribeiro
Ivan Marcano
90′ Nuno Miguel Prata Coelho
. Pepe90′
 14′ 74′ André Filipe Bernardes Santos
Alex Nicolao Telles  32′ (k.)
Manuel Luís da Silva Cafumana
Otávio Edmilson da Silva Monteiro
90′ Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
Luis Helio Pereira Danilo
90′ Andre Sousa
Mamadou Loum N'Diaye64′
69′ Zander Mateo Cassierra Cabezas
Moussa Marega82′
87′ Luís Carlos Pereira Carneiro
José Luís Mendes Andrade
53′ Silvestre Varela
Jesus Corona
André Campos Moreira
Diogo Meireles Costa
74′ Hakim Ouro-Sama
Chancel Mbemba Mangulu
Bernardo Oliveira Dias
Sergio Oliveira64′
Sphephelo S'Miso Sithole
Andrés Mateus Uribe Villa
69′ João Diogo Alves Rodrigues
Francisco das Chagas Soares dos Santos82′ 90′
87′ Marco André da Silva Lopes Matias
Luis Fernando Díaz Marulanda
Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira
Shoya Nakajima63′

Przewaga jedenastki Porto w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu siedem żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.