Liga portugalska - 13. kolejka Primeiry Liga: FC Paços de Ferreira - Vitória Setúbal FC 2-3 (0-1)

8 grudnia na Estádio da Capital do Móvel w Paços de Ferreirze odbył się pojedynek 13. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami FC Paços i Setúbal FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Setúbal FC 3-2. Na stadionie stawiło się 1 757 widzów.

13. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-12-08 16:00 | Stadion: Estádio da Capital do Móvel | Widzów: 1757 | Arbiter: António Nobre
Hildeberto Pereira 78'

Było to starcie jedenastek broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 17. i 14. zespół Primeiry Liga.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Drużyna FC Paços wygrała aż 19 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko osiem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Semedę z Setúbal FC, a w 16. minucie Brunona Telesa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Setúbal FC w 45. minucie spotkania, gdy Éber zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Zequinha.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Setúbal FC.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter ukarał kartką Jubala, zawodnika gości.

Drużyna gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko sześć minut, ponieważ jedenastka FC Paços doprowadziła do remisu. Gola strzelił Lamine Diaby. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Murilo.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FC Paços przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Hélder Ferreira.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Paços: Lamine'owi Diaby'emu w 58. i Luizowi Carlosowi w 61. minucie. W 64. minucie za Ébera wszedł Guedes. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Maracás z zespołu gospodarzy.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 68. minucie gola wyrównującego strzelił Zequinha. Asystę przy bramce zanotował Guedes.

Chwilę później trener FC Paços postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Zé Uilton, a murawę opuścił Hélder Ferreira. W 73. minucie sędzia pokazał kartkę Nabilowi Ghilasowi, piłkarzowi Setúbal FC. W 75. minucie Nabil Ghilas został zmieniony przez Nuna Valentego, co miało wzmocnić jedenastkę Setúbal FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brunona Telesa na Olega Reabciuka.

Niedługo później Hildeberto Pereira wywołał eksplozję radości wśród kibiców Setúbal FC, strzelając kolejnego gola w 78. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Nuna Valentego.

W 81. minucie Luiz Carlos został zmieniony przez Dioga Almeidę, co miało wzmocnić drużynę FC Paços. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hildeberta Pereirę na Leandrinha. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie starcia, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Carlinhosowi i Giorgiemu Makaridzemu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-3.

Jubal Rocha Mendes Júnior50′
66′ Jóbson de Brito Gonzaga
Manuel Silvio
16′ 77′ Bruno Martins Teles
Nuno Miguel Sousa Pinto
Pedro Filipe Barbosa Moreira
Éber Henrique Ferreira de Bessa  45′ 64′
 51′ 58′ Mohamed Lamine Diaby
José Vítor Moreira Semedo14′
61′ 81′ Luíz Carlos Martins Moreira
Carlos Vinícius Santos de Jesus90′
Douglas Willian da Silva Souza
Nabil Ghilas73′ 75′
 56′ 70′ Hélder José Castro Ferreira
Luís Miguel Lopes Mendes
77′ Oleg Reabciuk
Joao Meira
Vasco André Moreira da Rocha
Nuno Daniel Costeira Valente75′
Renat Oleq Oğlu Dadaşov
Leandro Cordeiro de Lima Silva Leandrinho82′
81′ Diogo Rafael Santos Almeida
Rodrigo Antonio Mathiola
70′ José Uilton Silva de Jesus
Hélder Tiago Pinto Moura Guedes64′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.