Liga portugalska - 13. kolejka Primeiry Liga: CS Marítimo Funchal - CD Santa Clara 2-2 (1-1)

W spotkaniu 13. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 7 grudnia, drużyna CS Marítimo zremisowała z Santa Clara 2-2 (1-1). Mecz na Estádio dos Barreiros w Funchalu obejrzało 3 757 widzów.

13. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-12-07 16:00 | Stadion: Estádio dos Barreiros | Widzów: 3757 | Arbiter: André Narciso
Ukra 61'

Był to pojedynek zespołów broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 16. i 13. jedenastka Primeiry Liga.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna CS Marítimo wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CS Marítimo w piątej minucie spotkania, gdy Daizen Maeda strzelił z karnego pierwszego gola.

W 25. minucie kartkę dostał Lucas Marques, zawodnik gości.

Drużyna Santa Clara nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 41. minucie bramkę wyrównującą zdobył João Afonso. Przy zdobyciu bramki pomógł Lincoln.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Amir Abedzadeh z jedenastki gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patricka z Santa Clara, a w 57. minucie Rúbena Ferreirę z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Santa Clara przyniosły efekt bramkowy. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Ukra.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę obejrzał Osama Rashid z Santa Clara. W 62. minucie za Edgara Costę wszedł Getterson. Niedługo później trener Santa Clara postanowił wzmocnić formację obronną i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Patricka. Na boisko wszedł Rafael Ramos, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Drużyna CS Marítimo wyrównała wynik meczu. W siódmej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Rúben Ferreira. W zdobyciu bramki pomógł Josip Vuković.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację minutę później, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Renêmu i Guilherme Schettinemu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Carlos
45′ Amir Abedzadeh
Marco André Rocha Pereira
Zainadine Abdula Chavango Júnior
Fabio Cardoso
Eulânio Ângelo Chipela Gomes
João Ricardo da Silva Afonso  41′
 90′ 57′ Rúben Rafael de Sousa Ferreira
Patrick de Oliveira Vieira49′ 77′
90′ Renê Ferreira dos Santos
Zaidu Sanusi
Franck-Yves Bambock
Osama Jabbar Shafeeq Rashid62′ 80′
Josip Vuković
Lucas Marques de Oliveira25′
62′ José Edgar Andrade da Costa
Lincoln Henrique Oliveira dos Santos
69′ Erivaldo Jorge Paulo Ferreira
Andre Filipe Ukra  61′
 5′ (k.) Daizen Maeda
Thiago Santos Santana86′
74′ Marcelo Antônio de Oliveira
César Henrique Martins
74′ Jhon Cley Jesus Silva Coelho
Francisco Augusto Neto Ramos80′
Pedro Henrique Rocha Pelágio
Bruno José Pavan Lamas
62′ Getterson Alves dos Santos
Guilherme Schettine Guimarães86′ 90′
69′ Luciano Nequecaur
. Ze Manuel

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy Santa Clara. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.