Liga portugalska - 13. kolejka Primeiry Liga: CD Aves - Sporting Braga 1-0 (1-0)

W starciu 13. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 7 grudnia, drużyna Aves wygrała ze Sportingiem Braga 1-0 (1-0). Mecz na Estádio Clube Desportivo das Aves w Vili dasie Aves obejrzało 1 632 widzów.

13. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-12-07 21:30 | Stadion: Estádio Clube Desportivo das Aves | Widzów: 1632 | Arbiter: Rui Costa
CD Aves
Sporting Braga
1
0
M. Mohammadi 8'

Jedenastka Aves przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Sportinga Braga wygrał aż 11 razy, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Pablo, piłkarz Sportinga Braga.

Jedyną bramkę meczu dla Aves zdobył Mehrdad Mohammadi w ósmej minucie. W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rúbena Oliveirę z Aves, a w 29. minucie Brunona Vianę z drużyny przeciwnej.

Trener Sportinga Braga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ruiego Fontego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić André Horta. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Aves.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Quentina Beunardeau z Aves, a w 63. minucie Ricarda Esgaia z drużyny przeciwnej. W 64. minucie Fransérgio został zmieniony przez João Novaisa.

W tej samej minucie w jedenastce Sportinga Braga doszło do zmiany. Wilson Eduardo wszedł za Ricarda Hortę. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sequeirę ze Sportinga Braga, a w 80. minucie Mehrdada Mohammadiego z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Aves postanowił wzmocnić linię pomocy i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Zidane Banjaquiego. Na boisko wszedł Luiz Fernando, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 90. minucie arbiter pokazał kartki Jaílsonowi, Welintonowi Juniorowi z Aves oraz Galenowi z zespołu gości. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Aves doszło do zmiany. Miguel Tavares wszedł za Welintona Juniora. W drugiej połowie nie padły gole.

CD Aves
56′ Quentin Beunardeau
Carvalho Eduardo
Bruno Miguel Araújo Morais
Pablo Renan dos Santos6′
Ricardo Luís Chaby Mangas
Nuno Miguel Ribeiro Cruz Jerónimo Sequeira78′
90′ Jaílson de Lima Araújo
Ricardo Sousa Esgaio63′
Adam Dźwigała
Bruno Viana Willemen da Silva29′
85′ Zidane Agustini Banjaqui
João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves
27′ Rúben Alexandre Gomes Oliveira
André Filipe Luz Horta32′
Valdomiro Tualungo Paulo Lameiras
Fransérgio Rodrigues Barbosa64′
 8′ 80′ Mehrdad Mohammadi Kashmarzi
Wenderson Galeno90′
Arthur Kevin Yamga Tientcheu
João Paulo Dias Fernandes
90′ 90′ Welinton Júnior Ferreira dos Santos
Uche Henry Agbo
85′ Luiz Fernando Ferreira Maximiniano
João Pedro Barradas Novais64′
90′ Miguel Ângelo Almeida Vieira Tavares
Rui Pedro da Rocha Fonte32′
Rúben Daniel Fonseca Macedo
Francisco António Machado Mota Castro Trincão
Miguel Gonçalves Silva
Wilson Bruno Naval da Costa Eduardo64′

Jeśli drużyna Sportinga Braga nie wykorzystała 13 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Aves, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną więcej.

Zespół Aves w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.